COVID–19 pandemijai pasiekus dar vieną ribą, šalys vėl pradeda užsidarinėti

COVID–19 pandemijai pasiekus dar vieną ribą, šalys vėl pradeda užsidarinėti


Pasaulyje iš viso užregistruota jau daugiau nei 30 mln. COVID-19 atvejų, rodo naujienų agentūros AFP skelbiami oficialūs duomenys.


Tuo tarpu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėja dėl „nerimą keliančio koronaviruso plitimo masto“ Europoje.


Iš viso COVID-19 nusinešė 943 086 žmonių gyvybes, o ligos atvejų skaičius išaugo iki 30 000 062.


Daugiausia COVID-19 atvejų ir mirčių nuo šios ligos fiksuojama JAV – 6 650 570 atvejai ir 197 364 mirčių. Po JAV seka Indija (5 118 253 atvejai ir 83 198 mirtys) ir Brazilija (4 419 083 atvejai ir 134 106 mirtys).


Prancūzijoje – naujų infekcijų rekordas


Prancūzija praneša apie rekordinį naujų koronaviruso infekcijų skaičių. Per 24 valandas virusas patvirtintas 10 593 asmenims, Paryžiuje paskelbė Sveikatos ministerija.


Ligšiolinis rekordas – 10 561 infekcijos atvejis per parą – buvo pasiektas rugsėjo 12 dieną.


Iš visoje šalyje registruotas 415 481 užkrato atvejis. Mirčių padaugėjo 50 iki 31 095. Tai antras didžiausias paros prieaugis per du mėnesius.


Prancūzijos vyriausybė: Lione ir Nicoje bus griežtinamos kovos su virusu priemonės


Sparčiai augant naujų koronaviruso infekcijų skaičiui, Prancūzijos vyriausybė paskelbė apie priemonių griežtinimą Liono ir Nicos didmiesčiuose. Dėl detalių iki šeštadienio nuspręs vietos žinybos, ketvirtadienį Paryžiuje sakė sveikatos ministras Olivier‘as Veranas. Jei padėtis negerės, didinti ribojimus veikiausiai reikės ir Marselyje bei užjūrio teritorijoje Gvadelupoje.

REKLAMA


Marselyje Viduržemio jūros pakrantėje priemonės jau buvo sugriežtintos pirmadienį. Be kita ko, čia ribojami renginiai bei apsilankymai globos namuose. Pasak ministro, gali būti, kad Marselyje ir Gvadelupoje teks uždaryti ir barus bei uždrausti viešus renginius.


Infekcijų skaičiai Prancūzijoje auga jau kelias savaites. Marselis šiuo metu yra didžiausias šalies koronaviruso židinys. Naujo karantino, koks buvo nuo kovo iki gegužės, vyriausybė nori išvengti.


O. Veranas ketvirtadienį taip pat paskelbė apie kaukių prievolę vaikų darželių personalui. Auklėtojos ir auklėtojai dabar turės dėvėti kaukes ir būdami su vaikais.


Izraelis pradeda antrą karantiną


Žmonės Izraelyje nuo penktadienio vėl turės gyventi varžomi didelių ribojimų. Vyriausybės paskelbtas karantinas truks mažiausiai tris savaites. Tikimasi, kad ši priemonė padės suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje.


Naujų koronaviruso infekcijų skaičiai Izraelyje pastaruoju metu mušė rekordus. Ekspertai vasarą, be kita ko, kritikavo, kas ribojimai buvo per anksti sušvelninti.


Opozicija griežtai kritikuoja vyriausybės kursą. Krizė jau smarkiai smogė šalies ekonomikai.


Per karantiną šalyje nedirbs mokyklos ir vaikų darželiai. Neveiks ir viešbučiai, prekybos centrai bei laisvalaikio įstaigos.


Žmonės ir toliau galės apsipirkti maisto prekių parduotuvėse, lankytis pas gydytojus. Tačiau gyventojai tik išimtinais atvejais nuo savo namų galės nutolti daugiau nei per 500 metrų.