Medikų bendruomenė kritikuoja sveikatos apsaugos ministrą: neturi nei kompetencijų, nei žinių apie mediciną

Lukas Balandis/BNS


Prezidento vyriausiajai patarėjai Irenai Segalovičienei viešai sukritikavus sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, pastabų jo vadovavimui turi ir medikų bendruomenės atstovai. Visgi, jų teigimu, atsakomybę turėtų prisiimti ir ministrui negailintis prezidentas Gitanas Nausėda. Medikų bendruomenės nuomone, pats sprendimas paskirti A. Dulkį vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM buvo klaida.


„Žmogus yra geras, bet jis neturi jokio supratimo apie mediciną. Nežinau, ką galima kritikuoti, kai jis nėra medikas ir neturi jokių žinių apie mediciną. SAM turi ministrą, bet jis ne sveikatos apsaugos ministras“, – teigė Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) prezidentas Liutauras Labanauskas.


„Kompetencijų jis neturi, jis nežino medicinos. Žmogaus, neturinčio jokio ryšio su medicina, paskyrimas į šį postą buvo nesuvokiamas. Sveikatos apsaugos ministras nebūtinai turi būti medikas, tačiau jis turi būti turėjęs bent kažkokį ryšį su medicina arba mokytis nuo pat pirmos dienos. Kokius klausimus jam beužduotumėme – atsakymų į juos nėra“, – pridūrė jis.

REKLAMA


Visgi, tikina L. Labanauskas, kritikuoti verta ne patį A. Dulkį, o į postą jį paskyrusį prezidentą G. Nausėdą. Pasak jo, likus keliems mėnesiams iki kadencijos pabaigos ministro keisti – neverta.


„Jo kritikuoti negalima, reikia kritikuoti tuos, kurie jį paskyrė. Kritikos strėlė krenta ir į prezidentą, juk jis tvirtino jį. Kodėl reikia tvirtinti žmogų, kuris neturi jokios kompetencijos? Visus tuos metus ministerija iš esmės nedirbo“, – aiškino L. Labanauskas.


„Jie patys jį ir paskyrė, ar verta dėl dviejų mėnesių keisti žmogų? Mes savo suplanuotus darbus darome, ministras tam neprieštarauja, į juos įsitraukia viceministras“, – pridūrė jis.


Trūksta komunikacijos iš ministerijos pusės


Tuo metu Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga (LSADPS) valdybos pirmininkė Rūta Kiršienė ministrui A. Dulkiui turėjo pastabų dėl pernai pradėtų steigti sveikatos centrų.


„Mums kliuvo centrų steigimas mažai suderinus su medikų bendruomene. Tai tikrai neišdiskutuotas klausimas. Ši pertvarka yra „nuleista“ ir medikų bendruomenė nemato dėl ko tai yra daroma, ar čia dėl pacientų, ar dėl medikų“, – teigė R. Kiršienė.

REKLAMA


Ji pridūrė, kad šią kadenciją trūksta tarpusavio komunikacijos tarp ministerijos ir profsąjungų.


„Ne mūsų kompetencija atsakyti, ar reikėtų ministro pakeitimo, bet galėtų būti labiau diskutuojama su medikų bendruomene. Dabar susidaro vaizdas, kad ministerija dirba sau, kad ji ir yra nutolusi nuo dirbančiųjų medikų. Veiksmus reikėtų labiau derinti“, – akcentavo ji.


G. Nausėda yra teigęs, jog verta kritiškai peržiūrėti kadenciją baigiančios Vyriausybės sudėtį. Šalies vadovas užsiminė, kad turi konkrečias pavardes ministrų, kuriuos, jo požiūriu, būtų galima pakeisti po to, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus. Prezidentūra leido suprasti, kad labiausiai abejojama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbu.


Visgi, antradienį „Žinių radijuje“ šalies vadovo vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė išsakė pastabų ir A. Dulkiui. Ji leido suprasti, kad pastarajam pasitraukus iš ministerijos vadovo kėdės sveikatos sistemoje atsirastų lyderių, galinčių užimti šią poziciją.


Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus, kai išrenkamas prezidentas. Įgaliojimai laikomi grąžintais, kai ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda jai eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir bus suformuotas nauja Ministrų kabinetas.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)