Vyriausybė siūlo numatyti, jog visi paciento artimieji galėtų prašyti atlyginimo dėl medikų padarytos žalos

Vyriausybė siūlo numatyti, jog visi paciento artimieji galėtų prašyti atlyginimo dėl medikų padarytos žalos


Siekiant atliepti Konstitucinio Teismo (KT) išvadas, Vyriausybė siūlo numatyti, jog visi mirusio paciento artimieji turėtų teisę prašyti neturtinės žalos atlyginimo.


Iki šiol įstatyme buvo numatytas baigtinis sąrašas, kas iš mirusiojo artimųjų gali kreiptis tokios kompensacijos – tai sutuoktinis, nedarbingi tėvai ar kiti nedarbingi išlaikytiniai, po paciento mirties gimę vaikai. Taip pat tokia teisė buvo numatyta su pacientu ypač artimu ir glaudžiu ryšiu susijusiems paciento darbingiems tėvams ir pilnamečiams vaikams.


Visgi, sausį KT konstatavo, jog toks baigtinis sąrašas asmenų, turinčių teisę gauti atlyginimą dėl medikų padarytos žalos, prieštarauja Konstitucijai bei teisinės valstybės principams.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teikiamomis Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisomis siekiama atliepti KT išvadą ir išplėsti ratą asmenų, galinčių kreiptis dėl žalos atlyginimo. Seimui patvirtinus įstatymo projektą, teisę į neturtinės žalos kompensavimą turės visi asmenys, kurie su mirusiuoju pacientu buvo siejami ypač artimai.


Dėl pastarojo ryšio spręstų jau veikianti Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija, įvertinusi paciento artimųjų pateiktus dokumentus ir kitus glaudų kontaktą įrodančius dokumentus.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)