Medikų ir pacientų atstovai kreipėsi į Seimo narius – prašo nepalaikyti naujų įstatymo pataisų

Medikų ir pacientų atstovai kreipėsi į Seimo narius – prašo nepalaikyti naujų įstatymo pataisų


Šalyje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos, medikai, vaistinių bei pacientų atstovai kreipėsi į Seimo narius su prašymu nepalaikyti nesuderintų Sveikatos draudimo įstatymo pataisų. Be to, rašte politikams asociacijos kaltina VLK bandymu daryti spaudimą visuomeninėms organizacijoms dėl viešai išsakytos pozicijos.


Kaip nurodoma pranešime žiniasklaidai, kreipimesi pažymima, kad siekiamos įtraukti naujos Sveikatos draudimo įstatymo pataisos nebuvo derintos su visuomene, sveikatos sistemos dalyviais bei kitais socialiniais partneriais, neatliktas jų poveikio vertinimas.


Raštą Seimo nariams pasirašė Šeimos gydytojų profesinė sąjunga, Lietuvos medikų sąjūdis, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba, Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacija, Lietuvos vaistinių asociacija, Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacija, Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga.


Anot kreipimosi iniciatorių, VLK įstatymais yra suteiktos išskirtinės gydymo įstaigų kontrolės bei priežiūros teisės, tačiau ne visada jos naudojamos tinkamais tinklais.


Kaip teigiama rašte, medikų, pacientų bei vaistinių atstovams gegužę raštu išsiuntus kreipimąsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą su prašymu nepalaikyti siekiamų įtraukti naujų pataisų, buvo sulaukta VLK spaudimo dėl išsakytos pozicijos.

REKLAMA


„VLK sukvietė LPOAT ir kitas tam tikromis ligomis sergančių pacientų organizacijas, priekaištavo joms dėl minėto rašto, taip darydama neleistiną įtaką ir spaudimą nevyriausybinių organizacijų veiklai, jų teisei išreikšti nepriklausomai nuomonę, kas nėra suderinama su gerąja viešojo administravimo praktika“, – teigiama kreipimesi Seimo nariams.


Rašte nuogąstaujama, kad suteikus VLK dar didesnę galią spręsti dėl sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymo, stabdymo ar nutraukimo, gali būti sukurta neproporcinga ir pavojinga padėtis.


„Tai gali akivaizdžiai sudaryti prielaidas VLK piktnaudžiauti suteiktomis perteklinėmis galiomis, rastųsi prielaidos šališkumui bei korupcijai“, – akcentuojama politikams.


Rašte politikams teigiama, kad priėmus naujus siūlymus ir suteikus VLK vienašališką galią priimti sprendimus dėl sutarčių su gydymo įstaigomis bei vaistinėmis, neabejotinai pablogėtų valstybės kompensuojamų medicinos paslaugų ir vaistų prieinamumas pacientams.


„Tai ypač paveiktų pacientus, gyvenančius šalies nutolusiuose regionuose, rajonuose, kaimiškose vietovėse – visur, kur nėra didelių alternatyvaus pasirinkimo galimybių“, – rašoma rašte Seimo nariams.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)