Seimas atmetė siūlymą leisti prekiauti elektroninėmis cigaretėmis vaistinėse

Seimas atmetė siūlymą leisti prekiauti elektroninėmis cigaretėmis vaistinėse


Seimas atmetė parlamentaro Aurelijaus Verygos inicijuotas įstatymų pataisas, siūlančias leisti prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis vaistinėse.


Už tai balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo 30, susilaikė 21 parlamentaras.


Priimti tokį sprendimą parlamentarus paskatino Sveikatos reikalų komiteto sprendimas, kurį antradienį pristatė šio komiteto narys Linas Slušnys. Atsižvelgdamas į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, nevyriausybinių organizacijų, Teisingumo ministerijos, Konkurencijos tarybos pastabas ir Vyriausybės išvadą, šis komitetas pasiūlė projektą atmesti.


Dėl tokio Sveikatos reikalų komiteto sprendimo apgailestavo įstatymo pataisų iniciatorius A. Veryga.


„Labai gaila, kad toks yra Sveikatos reikalų komiteto sprendimas. (...) Žiniasklaidoje mirgėjo žinutės apie vaikų istorijas, kurie apsinuodijo elektroninėmis cigaretėmis. Tai didžiulė problema, kurią visas pasaulis bando spręsti“, – sakė A. Veryga, ragindamas parlamentarus nepasiduoti lobistams.


Seimo nario Lino Slušnio nuomone, pati idėja yra tarsi labai patraukli, siekiant sumažinti elektroninių cigarečių rūkymą. Tačiau politiką neramino papildomas krūvis šeimos gydytojams dėl receptų rašymo.

REKLAMA


„Jeigu gerbiame gydytojus, neužkraukime jiems naštos išrašinėti receptus tiems asmenis, kurie nori žaloti savo sveikatą,“ – ragino L. Slušnys.


Seimo Teisės departamento nuomone, siūlymas elektronines cigaretes ir jų pildykles pardavinėti vaistinėse nedera su vaistinių paskirtimi.


„Siekis elektronines cigaretes ir jų pildykles pardavinėti vaistinėse apskritai nedera su pačių vaistinių paskirtimi bei jose vykdomos farmacinės veiklos turiniu (...) “, – mano Seimo teisininkai.


Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme A. Veryga siūlė numatyti, kad „elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis leidžiama prekiauti tik vaistinėse, laikantis farmacinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, ir tik tais atvejais, jei elektroninės cigaretės ir jų pildyklės bus priskiriamos vaistiniams preparatams ar kompensuojamosioms medicinos pagalbos priemonėms.“


Projekto iniciatorius A. Veryga įstatyme taip pat siūlė aiškiai nurodyti, kad vaistinėse būtų galima prekiauti tik tokiais produktais, kurie būtų pripažinti tinkamais priklausomybei nuo tabako gydyti ir naudojami, kaip pagalbos metantiems rūkyti priemonės.


Tokiu būdu buvo siekiama mažinti elektroninių cigarečių vartojimą bei jų prieinamumą ypač nepilnamečiams asmenims ir paaugliams.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)