Nuo inkstų sutrikimų iki širdies veiklos gerinimo – paprastas sprendimas

Nuo inkstų sutrikimų iki širdies veiklos gerinimo – paprastas sprendimas


Putinai – ryškiai raudonos spalvos uogos su gan dideliu kauliuku viduje. Šios uogos pilnai prinoksta rugsėjo pabaigoje - spalio pradžioje, tačiau skinama tik po pirmųjų šalnų, nes iki tol putinai turi stiprų kartų skonį bei yra pakankamai rūgštūs. Putinai nuo seno naudojami ne tik maistui, bet ir įvairių vaistinių preparatų gamyboje, gausiai naudojami ir liaudies medicinoje.


Putinų vaisiuose kaupiasi fenolinės rūgštys, antocianinai, įvairūs kiti fenoliniai junginiai, 84 organinės rūgštys, karotinoidai. Šie junginiai turi uždegimą slopinančių savybių, skatina gliukozės apytaką kraujyje, gerina lipidų metabolizmą.


Taip pat yra tyrinėtos šių vaisių antimikrobinės savybės ir nustatyta, kad paprastojo putinų vaisių ekstraktai stabdo kai kurių patogeninių bakterijų dauginimąsi. Putinų uogos gausiai prisotintos vitamino P, kuris didina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms, stabdo uždegiminius procesus, padeda mažinti kraujavimą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, ir vitamino C, kuris ypač svarbus imuninei sistemai.

REKLAMA


Nuo inkstų sutrikimų iki širdies veiklos gerinimo – paprastas sprendimas


Putinų uogų naudojimas


Kadangi putinai turi šlapimą varančių ypatybių, juos siūloma naudoti sutrikus inkstų, šlapimo takų ir širdies veiklai. Antiseptinės ir surišamosios ypatybės padeda greičiau sugyti žaizdoms, skrandžio opoms. Dažnai sergantys šias uogas naudoja, kad greičiau sustiprėtų imunitetas.


L.ir S.Sadauskų kaimo turizmo sodyboje yra auginama putinų uogų plantacija. Iš šių uogų yra gaminamas unikalus ir labai naudingas, tautinio paveldo produktas – putinų sirupas.


Partnerio informacija. L. ir S.Sadauskų sodybą galite rasti adresu Jurbarko pl. 351, Antalkių km., Vilkijos sen., Kauno r. Telefonas pasiteiravimui: +3706 1961 958