Naujas ribojimų etapas: uždarose erdvėse privaloma dėvėti veido kaukę

Naujas ribojimų etapas: uždarose erdvėse privaloma dėvėti veido kaukę


Nuo penktadienio Vyriausybė įvedė privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse ir galimybių pasą turintiems asmenims.


Ministrų Kabineto sprendimu, veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse bus privalomas nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu, ar be jo.


Reikalavimas dėvėti kaukę nebūtų taikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali. Taip pat ši prievolė nebus taikoma asmenims, kai jie sportuoja, valgo maitinimo įstaigose ar kino teatruose, atlikėjams, sportininkams, pranešėjams, renginių vedėjams ir kt.


Vyriausybė nutarė tiek viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims rekomenduoti darbą organizuoti nuotoliniu būdu.


Nutarimo projekte pažymima, kad šios priemonės reikalingos, atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso SARS-CoV-2 delta atmaina, kuriai būdingas apie 60 proc. didesnis užkrečiamumas, sąlygojantis, kad virusui perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio jo kiekio.


Dokumente taip pat atkreipiamas dėmesys, kad šiuo metu Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 turi (paskiepyti ar persirgę) 67,7 procento gyventojų, tačiau imunizuotų asmenų skaičius vis dar nepakankamas viruso plitimui valdyti.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)