Netikėta britų rekomendacija: nepataria visuotinai skiepyti 12-15 metų amžiaus vaikų

Netikėta britų rekomendacija: nepataria visuotinai skiepyti 12-15 metų amžiaus vaikų


Didžiosios Britanijos vakcinacijos komisija (JCVI) netikėtai paskelbė rekomendaciją visuotinai neskiepyti nuo koronaviruso 12-15 metų amžiaus vaikų.


Komisijos nuomone, nuo COVID-19 turėtų būti vakcinuojami širdies, plaučių ir kepenų ligomis sergantys šios amžiaus grupės vaikai ir jaunuoliai. Tačiau visuotinos rekomendacijos ji paskelbti nenorėjo.


Anglijos Visuomenės sveikatos agentūros paskelbtame pareiškime argumentuojama, kad vakcinacijos nauda sveikiems šios amžiaus grupės žmonėms yra menka.


Iki šiol komisija buvo rekomendavusi skiepyti 12-15 metų amžiaus asmenis tik tuomet, jei jie patenka į ypač COVID-19 pažeidžiamų žmonių grupę. Tai pavyzdžiui vaikai ir jaunuoliai, kurių imuninė sistema yra nusilpusi.


Prieš savaitę britų Sveikatos ministerija paskelbė, kad ruošiasi visuotinei 12-15 metų amžiaus grupės vakcinacijai Anglijoje. Ar vyriausybė dabar atsižvelgs į vakcinacijos komisijos rekomendaciją, kol kas neaišku. Galutinį žodį dabar turi tarti keturių šalies dalių - Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos – vyriausieji patarėjai medicinos klausimais.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)