Gripo epidemija bus paskelbta ir Vilniuje

Gripo epidemija bus paskelbta ir Vilniuje


Nuo trečiadienio, sausio 30 dienos, sostinėje skelbiama gripo epidemija. Sergamumas gripu Vilniuje jau viršijo epidemijos slenkstį ir pasiekė 167,69 atvejo, tenkančio 10 tūkstančių gyventojų, vaikų iki 17 metų sergamumas gripu sudaro 55,1 proc. visų sergančiųjų.


Savivaldybei paskelbus gripo epidemiją, darželių ir mokyklų administracijos gali priimti sprendimą laikinai nutraukti ugdymą atskirose ar visose klasėse. Sausio 29-osios duomenimis, Vilniuje pamokos nevyksta dviejose mokyklose.


Nuo trečiadienio sveikatos priežiūros įstaigų vadovai turės pertvarkyti besikreipiančių ligonių srautus, pailginti darbo laiką eilinėmis darbo dienomis ir šeštadieniais. Stacionarių sveikatos priežiūros įstaigų vadovai turės apriboti ligonių lankymus, sumažinti planinių operacijų skaičių.


Iš 60 Lietuvos savivaldybių gripo epidemiją jau yra paskelbusios vienuolika - antradienį gripo epidemija paskelbta Alytaus mieste ir Šalčininkų rajone.

REKLAMA


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, be minėtų savivaldybių gripo epidemija paskelbta Prienų, Ukmergės, Ignalinos, Kėdainių, Jonavos ir Trakų rajonų savivaldybėse, Elektrėnų savivaldybėje bei Panevėžio ir Kauno miestų savivaldybėse.


Gripo ir ūmių kvėpavimo takų infekcijų sergamumo statistika didėja ir kituose Lietuvos vietose.


Ketvirtąją metų savaitę, sausio 21-27 dienomis, bendras Lietuvos sergamumo minėtomis ligomis rodiklis buvo 155,6 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau - 146 atvejai.


Mažiausias sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis praėjusią savaitę registruotas Marijampolės apskrityje, didžiausias - Alytaus apskrityje.


Dėl gripo į ligonines paguldyti 252 asmenys, iš kurių - 32 vaikai iki 2 metų amžiaus. Ligoninėse gydytos šešios nėščiosios. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 19 asmenų.

REKLAMA


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų, tenkančių 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų šių ligų atvejų.


Gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.


Nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių. Todėl rekomenduojama tinkamai ir dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiaisiais, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites išmesti, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos, gerai vėdinti patalpas.


Susirgus būtina kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas.