PSO: nuo širdies ir kraujagyslių ligų kasdien miršta 10 000 europiečių

PSO: nuo širdies ir kraujagyslių ligų kasdien miršta 10 000 europiečių


Širdies ir kraujagyslių ligos lemia 40 proc. mirčių Europoje, trečiadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kartu paragindama europiečius mažinti suvartojamos druskos kiekį.


Tai reiškia 10 000 mirčių per dieną arba keturis milijonus mirčių per metus.


„Įgyvendinant tikslingą druskos suvartojimo mažinimo 25 proc. politiką, iki 2030 metų nuo širdies ir kraujagyslių ligų būtų galima išgelbėti apie 900 000 gyvybių“, – pareiškime teigė PSO Europos padalinio direktorius Hansas Kluge.


Europoje kas trečias 30-79 metų amžiaus suaugęs žmogus kenčia nuo hipertenzijos, kurią dažnai lemia druskos vartojimas.


51-oje iš 53 PSO Europos regiono šalių vidutinis dienos druskos suvartojimas viršija PSO rekomenduojamą maksimalų penkių gramų arba vieno arbatinio šaukštelio kiekį, daugiausia dėl perdirbtų maisto produktų ir užkandžių.


„Didelis suvartojamos druskos kiekis didina kraujospūdį, o tai yra pagrindinis širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip infarktai ir insultai, rizikos veiksnys“, – teigė PSO.


Pasak jos, Europoje aukšto kraujospūdžio paplitimas yra didžiausias pasaulyje. PSO Europos regiono ataskaitos duomenimis, tikimybė mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų vyrams čia yra beveik 2,5 karto didesnė nei moterims.


Taip pat egzistuoja geografinio pobūdžio takoskyra: tikimybė mirti jaunam (30-69 metų) nuo širdies ir kraujagyslių ligų Rytų Europoje bei Centrinėje Azijoje yra beveik penkis kartus didesnė nei Vakarų Europoje.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)