NVSC: tymų atvejų Lietuvoje registruota 7 kartus daugiau nei pernai

NVSC: tymų atvejų Lietuvoje registruota 7 kartus daugiau nei pernai


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad nuo šių metų pradžios Lietuva auga tymų atvejų skaičius. Jų fiksuota beveik 7 kartus daugiau nei pernai.


Skelbiama, kad šiemet Lietuvoje patvirtinti jau 22 tymų atvejai, tai yra beveik 7 kartus daugiau lyginant su praėjusiais metais. Net 70 procentų visų susirgusiųjų yra nepaskiepyti arba jų skiepijimo būklė nežinoma. 40 procentų susirgusiųjų tymais buvo gydomi ligoninėse.


„Vienintelė prevencinė priemonė, apsauganti nuo tymų kiekvieną žmogų ir visą visuomenę, yra skiepai, kuriais vaikai pasaulyje skiepijami jau daugiau negu 60 m. Deja, Lietuvoje pastaruosius keletą metų paskiepijama nepakankamai vaikų – skiepų apimtys nesiekia 90 proc. Kad nekiltų tymų protrūkių grėsmė ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiųjų, rekomenduojama, kad būtų paskiepyta 95 proc.,“ – primena NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Jegelevičienė.


NVSC duomenimis, praėjusiais metais tik dešimtyje savivaldybių nuo tymų paskiepyta 95 proc. ar daugiau dvejų metų amžiaus vaikų: Pasvalio r. ir Pagėgiuose (97,3 proc.), Tauragės r. (97,8 proc.), Šakių r. (96,5 proc.), Kazlų Rūdoje (98,5 proc.), Širvintų r. (96,2 proc.), Švenčionių r. (95,3 proc.), Ignalinos r. (100 proc.), Visagino r. (99,3 proc.) ir Druskininkuose (96,5 proc.). Septynių metų amžiaus vaikų grupėje tokių savivaldybių – trylika.


Primenama, kad konjuguota vakcina nuo tymų, raudonukės ir epideminio parotito pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikai nemokamai skiepijami 15–16 mėn. pirmąja vakcinos doze, o 6–7 metų – antrąja doze.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)