Ministras įsitikinęs dėl Nacionalinio stadiono statybų: nėra jokių signalų, kad nusikels terminas

Ministras įsitikinęs dėl Nacionalinio stadiono statybų: nėra jokių signalų, kad nusikels terminas


Pasirodžius informacijai, kad Nacionalinio stadiono koncesininkas, investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas, projektui ieško investuotojo, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas tikina neturįs informacijos, jog statybų pabaigos terminas gali nusikelti. Pasak jo, „BaltCap“ gali ieškoti būdų, kaip įveikti susidariusias kliūtis, bet fondas privalo vykdyti sutartį.


„Pirmiausia, svarbu visiems suprasti, kad valstybė dabartiniame projekte nėra sumokėjusi nė vieno euro stadiono statybai. Sutartis yra tokia, kad valstybė pradės mokėti tada, kai bus stadionas pastatytas ir sužaistos oficialios varžybos. Kad galbūt kažkaip nusikels terminas – tokių signalų neturiu, nes vadovaujuosi ne tuo, kas kažkur kalbama, bet sutartimi“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė G. Jakštas.


„Jeigu „BaltCap“ nevykdytų savo įsipareigojimų, yra numatytos jų atsakomybės dėl įsipareigojimų nevykdymo. Jeigu jie susidūrė su kliūtimis ir ieško, kaip jas įveikti, tai suprantama, bet tai nereiškia, kad galės kažkaip kitaip vykdyti sutartį ar jos nevykdyti. Jeigu atsisakys vykdyti, tai turės pasekmes“, – kalbėjo jis.

REKLAMA


G. Jakštas pabrėžė, kad jam prioritetas yra tai, jog stadionas toliau būtų statomas, o kalbėti apie tai, jog darbai gali būti užbaigti ne numatytu laiku, yra per anksti. Vis tik, anot jo, skandalai projekto įgyvendinimui nepadeda.


„Man svarbu, kad stadionas būtų toliau statomas ir būtų pastatytas, prie kažkokio mėnesio nesu prisirišęs. Matau ir paprastesnius infrastruktūrinius projektus, mažus, statomas universitetų, profesinių mokyklų laboratorijas ar pan. ir kiek atsiranda kliūčių. (...) Bet suprantu, kad Nacionalinio stadiono tema yra gerokai pajautrinta“, – sakė ministras.


„Kol kas anksti kalbėti apie tai, kad jis nebus laiku ar kažkokios įvyks problemos. Aišku skandalai nepadeda, bet tikiu, kad bus rasti sprendimai“, – tikino jis.


„BaltCap“ Nacionalinio stadiono projektui ieško investuotojo

Nacionalinio stadiono koncesininkas, investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas, patvirtino projektui ieškantis investuotojo, praneša „Verslo žinios“. Teigiama, kad kol kas nėra aišku, kokia apimtimi jis galėtų dalyvauti projekte – perimti jį visą, tapti finansiniu ar kokios kitos formos partneriu.

REKLAMA


„BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis „Verslo žinioms“ patvirtino, kad įmonė laikosi pozicijos, jog projektą „toliau galėtų statyti ir vystyti kiti žmonės“. Vis dėlto jis tiesiai neatsako, ar norima perleisti visą projektą, ar rasti finansinį partnerį.


Portalo žiniomis, šią galimybę „BaltCap“ pristatė bent dviem konkretiems investuotojams, tačiau jų pavardžių S. Gustainis nepatvirtino.


Dėl vagysčių iš „BaltCap“ infrastruktūros fondo Baltijos šalių pensijų fondai buvo priversti nurašyti milijonus eurų. Privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ kreipėsi į teismą dėl buvusio partnerio Lietuvoje Šarūno Stepukonio, lošimų bendrovės „Olympic Casino Group Baltija“ ir jos akcininkės Estijoje „OB Holding 1“, iš kurių bando prisiteisti 16,6 mln. eurų.


„BaltCap“ sutartį su Š. Stepukoniu nutraukė pernai lapkritį ir iškart kreipėsi į teisėsaugą po to, kai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT).


Europos prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas tikino, kad pagrindinis tyrimo tikslas yra nustatyti galimai padarytą žalą.


Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis tvirtina, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje. Taip pat, jo teigimu, „BaltCap“ intensyviai ieško būdų, kaip pasitraukti iš sandorio dėl Nacionalinio stadiono Vilniuje statybos.


Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui pernai gegužės pabaigoje buvo išduotas statybos leidimas. Nacionalinio stadiono statybos darbai – kartu su visu daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)