Tarptautinio olimpinio komiteto vingrybės: suspendavo Rusijos olimpinį komitetą, bet sportininkams leis dalyvauti olimpinėse žaidynėse Paryžiuje

Tarptautinio olimpinio komiteto vingrybės: suspendavo Rusijos olimpinį komitetą, bet sportininkams leis dalyvauti olimpinėse žaidynėse Paryžiuje


Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ketvirtadienį „nedelsiant“ sustabdė Rusijos nacionalinio olimpinio komiteto veiklą dėl Ukrainos narystės teritorinio vientisumo pažeidimo.


„Rusijos olimpinis komitetas nebeturi teisės veikti kaip Nacionalinis olimpinis komitetas, kaip apibrėžta Olimpinėje chartijoje, ir negali gauti jokio finansavimo iš Olimpinio judėjimo“, – sakė TOK atstovas spaudai Markas Adamsas po pirmosios vykdomosios valdybos posėdžio Mumbajuje dienos.


Tačiau M. Adamsas pabrėžė, kad ketvirtadienio pranešimas niekaip nepakeitė TOK pozicijos dėl Rusijos sportininkų, norinčių kitų metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse varžytis po neutralia vėliava.


M. Adamsas sakė, kad Rusijos olimpinio komiteto veikla buvo suspenduota po to, kai spalio 5 dieną šis priėmė „vienašališką sprendimą“ į savo sudėtį įtraukti regionines sporto organizacijas, kurios yra pavaldžios Ukrainos nacionaliniam olimpiniam komitetui, t. y. Donecko, Chersono, Luhansko ir Zaporižios.


Jis pridūrė, kad šis žingsnis „pažeidžia Ukrainos NOK teritorinį vientisumą, kurį pripažino Tarptautinis olimpinis komitetas vadovaudamasis Olimpine chartija“.

REKLAMA


M. Adamsas pridūrė, kad TOK vis dar pasilieka teisę „atėjus tinkamam laikui“ nuspręsti dėl atskirų neutralių sportininkų, turinčių Rusijos pasą, dalyvavimo 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpiadoje ir 2026 metų Milano žiemos olimpiadoje pagal pernai patvirtintą politiką.


Ketvirtadienį paskelbtas pranešimas neturėjo jokios įtakos Baltarusijos, kuriai dėl paramos invazijai į Ukrainą buvo įvestos sporto sankcijos, olimpiniam statusui.


Rusijos olimpinis komitetas pasmerkė šį sprendimą. „TOK priėmė dar vieną neproduktyvų, politiškai motyvuotą sprendimą, – sakė jis. – Rusijos sportininkams, kurių daugumai vis dar nepagrįstai draudžiama dalyvauti tarptautinėse varžybose, šis žingsnis neturi jokios įtakos“.


Ukraina palankiai įvertino TOK žingsnį. „Tai svarbus sprendimas, mes su savo partneriais kalbėjome, kad sportas negali būti už politikos ribų, kai teroristinė šalis vykdo genocidą ir naudoja sportininkus kaip propagandą“, – socialinėje žiniasklaidoje pareiškė prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)