Nacionalinio stadiono darbai prasidėjo: pamatus tikimasi įrengti iki metų pabaigos

Nacionalinio stadiono darbai prasidėjo: pamatus tikimasi įrengti iki metų pabaigos


Daugiau nei tris dešimtmečius Vilniuje laukiamo Nacionalinio stadiono statybos prasidėjo, tvirtina sostinės savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas. Pasak jo, šiuo metu jau yra įrengta 14 bandomųjų polių.


„Nacionalinio stadiono statybos darbai yra prasidėję: jau įrengti 14 bandomųjų polių, o per šiuos metus tikimasi įrengti stadiono pamatus“, – teigė G. Grubinskas.


Jis akcentavo, kad Vilniaus miesto savivaldybė sprendimų dėl rangos sutarties vykdymo nepriima ir neįgyvendina, o tik prižiūri proceso eigą ir kontroliuoja galutinį koncesijos sutarties rezultatą.


Sureagavo į pavadinimą „Google” žemėlapiuose

Praėjusią savaitę „Google“ žemėlapiuose būsimo Nacionalinio stadiono vietoje buvo galima pamatyti ironišką užrašą „Stadionas, kuris niekada nebus pastatytas“. Tiesa, šią savaitę užrašas jau buvo panaikintas.


Vilniaus savivaldybės atstovas tikina suprantąs gyventojų pokštą, nurodant tokį stadiono pavadinimą, tačiau jo teigimu, realūs darbai šią frazę paneigs.


„Suprantame, kodėl gyventojai pokštauja nurodydami tokį stadiono pavadinimą, tačiau realūs darbai jau greitai paneigs šią frazę – Nacionalinio stadiono ir viso daugiafunkcio komplekso statybos turėtų būti baigtos 2025 metais“, – tvirtino savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas G. Grubinskas.

REKLAMA


Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui gegužės pabaigoje buvo išduotas statybos leidimas. Nacionalinio stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vykdo koncesininkas UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“.


Nacionaliniame stadione bus trys antžeminiai aukštai ir patalpos rūsyje. Pastato rūsyje įsikurs sporto muziejus, žaidėjų patalpos ir žiniasklaidos zona. Pirmame aukšte veiks įprastos ir VIP žiūrovų zonos bei komercinė zona, kurioje žiūrovus aptarnaus įvairios maitinimo įstaigos. Antrame pastato aukšte bus išsidėstęs VIP žiūrovų zonos tęsinys, trečiame – pagalbinės ir administracinės patalpos. Bendrasis stadiono plotas – 15,9 tūkst. kvadratinių metrų.


Teritorijoje aplink Nacionalinį stadioną įsikurs parkas: čia bus sodinami nauji maumedžiai, pušys, klevai, ąžuolai, liepos, obelys, alyvos, bei įvairūs krūmai ir dekoratyvinių augalai, kurie ne tik puoš aplinką, sukurs erdvę vietinei bendruomenei, bet ir atliks kitą funkciją – slopins triukšmą, mažins miesto kaitrą ir neleis sklisti dulkėms esant stipriam vėjui. Skaičiuojama, kad parką pasodinti kainuos virš 2 mln. eurų.

REKLAMA


Daugiafunkcio komplekso projektas bus įgyvendinamas dalimis – pirmiausia bus pradėtos ilgiausiai truksiančios stadiono su sporto muziejumi statybos. Vėliau, šių metų pabaigoje, bus pradėti kultūros centro, lengvosios atletikos objektų ir sporto centro bei vaikų darželio statybos darbai. Visi objektai bus baigiami statyti vienu metu.


Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje užims daugiau nei 228 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)