M. Majauskas: LFF neatsikračius kriminalinio pasaulio šleifo, grįšime prie federacijos tiesioginio valdymo įstatymo

M. Majauskas: LFF neatsikračius kriminalinio pasaulio šleifo, grįšime prie federacijos tiesioginio valdymo įstatymo


Lietuvos futbolo federacijai (LFF) pranešus, kad dėl nepriekaištingos reputacijos sąvokos ir jos pritaikymo įstatuose UEFA atstovai dar prašys išaiškinimo, kreipdamiesi į nepriklausomą teisinę kontorą, Seimo Biudžeto ir finansų (BFK) komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas tvirtina, kad išsivalymas nuo kriminalinio pasaulio šleifo yra esminė sąlyga LFF valdyme ir jos neįgyvendinus Seimo nariai grįš prie federacijos tiesioginio valdymo įstatymo.


„Išsivalymas nuo kriminalinio pasaulio šleifo futbolo federacijos valdyme yra esminė sąlyga, kurios neįgyvendinus grįšime prie tiesioginio valdymo įstatymo. Jokie tarpiniai ar kompromisiniai LFF vadovybės sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Tuo pačiu ir nesudarys pagrindo didinti finansavimo. O tai reiškia ir nebus realių pokyčių ir rezultatų“, – teigė M. Majauskas.


„Todėl mano subjektyvia nuomone, tik nauji visuotiniai LFF rinkimai be kriminalinio pasaulio atstovų su reikšmingu klubų dalyvavimu valdyme gali kažką realiai ir negrįžtamai pakeisti“, – pridūrė jis.


Politikas pažymėjo, kad Seimo narių inicijavusių LFF tiesioginio valdymo įstatymą tikslas yra skaidrus ir demokratiškas LFF valdymas bei nesuteikiama galimybė LFF valdymo organų rinkimuose dalyvauti asmenimis, padariusiems tyčinį nusikaltimą.

REKLAMA


„Mūsų tikslas skaidrus ir demokratiškas Lietuvos futbolo federacijos valdymas. Remiantis pavyzdiniais FIFA įstatais turėtų būti įgyvendinti keli esminiai pokyčiai: visuotiniame susirinkime suteikta vienoda balso teisė visiems futbolo bendruomenės nariams, pagrindiniai valdymo organai renkami tiesiogiai slaptu balsavimu visuotiniame susirinkime ir rinkimuose negalėtų dalyvauti asmenys pripažinti padarę tyčinį nusikaltimą“, – tvirtino BFK pirmininkas.


Trečiadienį LFF prezidentas Tomas Danilevičius pristatė naujų LFF įstatų projektą. Jame numatoma ir nepriekaištinga LFF Vykdomojo komiteto (VK) narių reputacija, tačiau dėl pačios sąvokos ir jos pritaikymo įstatuose UEFA atstovai dar prašys išaiškinimo, kreipdamiesi į nepriklausomą teisinę kontorą.


Liepos pabaigoje politikai iškėlė tiesioginio LFF valdymo klausimą, jungtinio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.

REKLAMA


Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į VK.


Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.


Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.


Tačiau, rugsėjo viduryje pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.


Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.Rugsėjo pabaigoje Seimas po pateikimo pritarė laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.


Tačiau spalio pradžioje Seimo BFK vykusiame įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstyme, kuriame taip pat dalyvavo ir UEFA atstovai, nuspręsta atidėti klausimo svarstymą ir LFF duoti laiko priimti sprendimus, kurių reikalauja parlamentarai.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)