Istorinis pasiekimas – Lietuvos pora iškovojo auksą pasaulio boulingo čempionate

Istorinis pasiekimas – Lietuvos pora iškovojo auksą pasaulio boulingo čempionate


Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykstančiame IBF (International Bowling Federation) pasaulio superčempionate lietuvių boulingo pora – Laurynas Narušis ir Aidas Daniūnas – iškovojo aukso medalius.


Pakeliui ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio lietuviai nugalėjo dvi Švedijos komandas, vienoje kurių žaidė ir pasaulio čempionu asmeninėse varžybose ką tik tapęs James‘as Blombgren‘as.


Savaitę vykusiame pasaulio čempionate lietuviai dvejetų varžybose iš pradžių sėkmingai įveikė pirmuosius du kvalifikacinius etapus, o ketvirtfinalyje nugalėjo pajėgią Malaizijos rinktinę.


Šeštadienį pusfinalyje lietuviai stojo į kovą prieš poros favoritais laikytą Švedijos duetą – William‘ą Svensson‘ą ir James‘ą Blomgren‘ą,. Tačiau lietuviai turėjo kitokią nuomonę – pusfinalio partiją pradėję net keturiais straikais iš eilės, lietuviai nurūko į priekį.Nors Švedijos rinktinė turėjo galimybę sugrąžinti intrigą po netikslaus Lietuvos metimo partijos pabaigoje, to padaryti nepavyko – Lietuvos vicečempionoAido Daniūno ir 2019 m. pasaulio jaunimo čempionate bronzą iškovojusio 16-mečio LaurynoNarušio pora pateko į pasaulio superčempionato finalą – 243:226.


Finale, kur nugalėtoją lėmė dviejų partijų rezultatas, lietuviai susitiko su dar vienu švedų duetu - Jesper‘u Svensson‘u ir Pontus‘u Andersson‘u – pusfinalyje įveikusiu Jungtinių Amerikos Valstijų mega žvaigždes Kristopher‘į Prather‘į ir Andrew Anderson‘ą ir iš karto išsiveržė į priekį.


Pirmąją partiją lietuviai pradėjo net keturiais straikais iš penkių ir susikrovė minimalų pranašumą. Antrąją partijos pusę geriau rungtyniavo švedai, kurie, atrodė, švęs pergalę, tačiau nesėkmingas Pontus‘o Andersson‘o paskutinis metimas, suteikė lietuviams unikalią galimybę, kuria jie ir pasinaudojo. Lietuvos duetas pirmąją pergalę iškovojo vos vienu kėgliu – 224:223.


Antrąją partiją lietuviai pradėjo užtikrintai, o partijos pradžioje vėl suklydę švedai, buvo priversti vytis. Tačiau tą jiems daryti buvo labai sunku – švedų dvejeto lyderis Jesper‘as Jenssen‘as niekaip negalėjo atlikti sėkmingo metimo, o lietuvių dvejetas leido straikus vieną po kito, nepalikdami savo varžovams jokių galimybių pasipriešinti – 237:176. Lietuvos rinktinė, pirmą kartą šalies istorijoje, iškovojo auksą pasaulio boulingo superčempionate.