5 patarimai gudriems apšvietimo sprendimams buityje

5 patarimai gudriems apšvietimo sprendimams buityje


Šviesa – vienas svarbiausių dalykų, be kurių neįsivaizduojame saugios kasdienės veiklos, ypač rudenį, ilgėjant tamsiems vakarams. Ekspertai pasidalijo patarimais, nuo ko reikėtų pradėti, norinti išsirinkti tinkamą apšvietimą buityje, bei atkreipė dėmesį į idėjas, kaip apšviesti darbo ar vaikų kambarį, kad akys nenuvargtų, ir kokių priemonių galima imtis originaliam apšvietimui sukurti, panaudojant jau turimas priemones?


1. Apgalvoti apšvietimo poreikį. Dabartinis apšvietimo namuose supratimas ir galimybės gerokai skiriasi nuo to, kas buvo pasiekiama vartotojams prieš 20 ar 30 metų. Šviesa kambaryje nebėra tik šviestuvas viduryje lubų, skaitymo lempa ant sienos ar stalinė lempelė ant rašomojo stalo. Sprendimus naujakuriams, žinoma, gali pasiūlyti interjero dizaineriai, tačiau, kalbant apie jau gyvenamus namus, jų šeimininkams svarbu apsvarstyti (juk būtent Jūs kuriate savo namų jaukumą!), kur sudėti šviesos akcentus ir taip ne tik pagyvinti aplinką, bet ir užtikrinti saugumą.

REKLAMA


Svarbios zonos: laiptai, garažas, dirbtuvės, virtuvė, ypač gero apšvietimo, žinoma, prireikia ir drabužinėje bei vonioje, darbo kambaryje. Prireikė apšviesti miegamąjį? Pasvarstykite apie apšvietimą, kuris, suteiks jaukumo ir pasirinkus LED juostas, gali sklisti nuo grindų ar lovos apačios. Namų darbai paauglio kambaryje? Nuobodžią stalo lempą gali pakeisti į baldus įmontuojami šveistuvai.


2. Rinktis kokybiškas priemones. „Taupus moka du kartus“ – amžina tiesa, kuri kaskart nemaloniai bado akis nusprendusiems pataupyti kokybės sąskaita. Visada verta pasvarstyti, palyginti produktų anotacijas ir suvokti, kodėl viena prekė savo kategorijoje pigesnė už kitą. Pavyzdžiui, pigesnė lemputė gali šviesti ryškiau, tačiau tarnauti kur kas trumpiau, pigus įmontuojamas šviestuvas gali apgadinti baldus ar laikytis nestabiliai. Jei kyla dvejonių dėl panašios kainos ir savybių prekių, visada patartina rinktis žinomo prekės ženklo produktus, kurie atitinka kokybės sertifikatus ir yra patikrinti laiko.

REKLAMA


3. Elgtis saugiai. Statistika rodo, jog įvairios traumos, atliekant buities darbus, nutinka ne tik dėl prasto pasiruošimo ar technikos neišmanymo, bet ir dėl prasto apšvietimo: „Nors sprendimai ir technologijos neįtikėtinai patobulėjo, vis dar galima išvysti komiškų situacijų, kai tekančias kriaukles žmonės taiso dantyse laikydami ar prisirišę dešimtmečius tarnaujantį laidą su tinkamai neapsaugota lempute! Tai ne tik atrodo komiškai, bet ir gali baigtis nelaime.


Inovatyvūs produktai kuriami tam, kad palengvintų buities darbus ir apsaugotų Jus nuo galimų buitinių traumų. Vienas gerų pavyzdžių, apšvietimo sprendimus buities darbams gaminančios „Philips“ LED darbo lemputės, lengvai tvirtinamos prie paviršių ar drabužių, o jų šviesa yra neutrali ir tokia artima dienos šviesai, kad nevargina akių net ir po kelių įtempto darbo valandų keičiant praustuvą ar taisant automobilį“, – saugumo svarbą ir tam kuriamus sprendimus akcentuoja „Philips“ atstovė Wioletta Pasionek.


4. Mąstyti originaliai. Apšvietimo sprendimai šiandien kuriami taip, kad tarnautų itin skirtingiems poreikiams, todėl vieną inovatyvią priemonę tikrai įmanoma panaudoti keliais būdais. Štai tą pačią darbo lemputę galima pritaikyti ne tik praustuvo ar automobilio taisymui, bet ir spintos pašvietimui, pasišviesti sandėliuke, leidžiantis į rūsį, surengti vaikams šešėlių teatrą ar prieš miegą įteikti kaip drąsinančią priemonę tamsos bijantiems mažiesiems.„Naujausi produktai ne tik universaliai pritaikomi, bet ir sukurti itin skirtingiems poreikiams, – pasakoja „Philips“ atstovė Wioletta Pasionek. – Vien turima šiuolaikinė darbo lemputė yra tokia kompaktiška ir mobili, kad telpa į kišenę ir, esant poreikiui, gali pasitarnauti kaip žibintas, o naujuose sprendimuose galima rasti net įmontuotą paieškos mikroschemą, kuri ypač padeda tiems, kurie dažnai pametate savo darbo įrankius. Namuose nenaudojate piršteliais vadinamų elementų? Naujausios lemputės yra pakraunamos ir gali šviesti net 10 valandų iki išsikraus.“


5. 9 kartus pasidomėti ir 10-ąkart pirkti. Tai tikriausiai pagrindinis patarimas. Dabartiniame begalinės pasiūlos pasaulyje svarbu nepasiklysti, gerai apgalvoti savo poreikius, paieškoti alternatyvų ir tik įvertinus keletą panašių variantų pasirinkti būtent tą, kuris geriausiai atitinka Jūsų poreikius. „Taip pat labai svarbu nepamiršti dalintis savo atsiliepimais patiems gamintojams – nauji produktai kuriami pagal klientų atsiliepimus, tad jei Jūs pranešėte gamintojui apie savo pastebėtą trūkumą, kitąkart rinkdamiesi prekę neatmeskite šio gamintojo produkcijos: tikriausiai patobulinimai pranoks Jūsų lūkesčius“, – įsitikinusi W. Pasionek.