3 patiekalų vakarienė keturiems už 20 eurų: ką pasigaminti?

3 patiekalų vakarienė keturiems už 20 eurų: ką pasigaminti?


Planuojate vakarienę draugams, tačiau sukate galvą, ką pagaminti per daug neišlaidaujant? Skubame į pagalbą ir dalijamės receptais bei pirkinių sąrašu, kuriam išleisite iki 20 Eur. Nors meniu galima planuoti pagal konkrečius receptus, nebijokite juos patobulinti pagal tai, ką jau turite šaldytuve.


Vakarienė 4-iems už 20 Eur


Maisto ekspertė Vilma Juodkazienė dalijasi paprastai pagaminamų patiekalų idėjomis, kuriems išleisite apie 20 Eur.


Siūlomas produktų sąrašas: kiaulienos kumpis, grietinė, šilauogės, pailgosios raudonosios paprikos, vyšniniai pomidorai, pievagrybiai, pusriebės varškės pakelis, česnakas, žalumynai, morkos, agurkai, salierų stiebai, medus, bananas, citrina.


Pradėkime nuo užkandžių. Gardžiam, tačiau labai maistingam užkandžiui prireiks vos kelių ingredientų – varškės, turimų žalumynų, pavyzdžiui, svogūno laiškų, krapų, ir šaukšto grietinės. Varškę išsukame su grietine ir gardiname smulkintomis žolelėmis bei pora susmulkintų skiltelių česnako, beriame žiupsnelį druskos ir pipirų. Prie jos patiekiame juostelėmis pjaustytas daržoves – morkas, agurkus, salierus.

REKLAMA


Vakaro žvaigždė – pagrindinis patiekalas. Kiaulienos kumpis dažniausiai kepamas visas. Tereikia mėsą gausiai įtrinti druska, pipirais ir smulkintais česnakais – ją pamarinuoti galima ir iš vakaro arba bent jau kelias valandas prieš kepant. Galiausiai mėsą įvynioti į foliją ir apie valandą kepti iki 230 laipsnių įkaitintoje orkaitėje, tuomet sumažinti ugnį iki 180 laipsnių ir dar kelias valandas pakepti. Nepamirškite daržovių: per pusę pjauname pievagrybius, į keturias dalis supjaustome paprikas ir dedama šalia mėsos, likus maždaug 5-7 minutėms iki kepimo pabaigos. Vyšninius pomidorus pasiliekame pačiai pabaigai, mat jiems pakaks vos 2 minučių.


Vasara – be ledų, ne vasara. Vakarienę užbaigia itin lengvai pagaminamas desertas su šilauogėmis – šilauogių šerbetas. Jis pagaminamas labai greitai: šilauoges, bananus ar kitus mėgstamus vaisius reikėtų sutrinti iki vientisos masės, pagardinti medumi arba agavų sirupu, citrinos sultimis ir užšaldyti.