6 būdai atskleisti naujus maisto skonius skirtingais įrankiais

6 būdai atskleisti naujus maisto skonius skirtingais įrankiais


Turint teisingus įrankius, virtuvėje gali įvykti stebuklai. Net ir pabodusius ingredientus galima atrasti naujai, juos apdorojus kitaip nei įprasta. Dalinamės šešiomis idėjomis, kaip, pritaikius skirtingus virtuvės įrankius, galite į savo gyvenimą įnešti daugiau skonio.


1 būdas: nulupkite ko dar nelupote

Pirmasis būdas gali pasirodyti girdėtas – juk daržoves nuskusti yra gana įprasta. Norėdami atrasti naujų skonių, pamėginkite nulupti ir neįprastas daržoves, vaisius ar net uogas. Nulupti galima netgi minkštus, delikačius produktus, pavyzdžiui, pomidorus, persikus ar vynuoges. Tam tereikia trumpo pasiruošimo.


Visų pirma, vaisiaus ar uogos viršuje padarykite X formos įpjovimą. Tuomet pasiruoškite du indus: vieną ant viryklės su verdančiu vandeniu, o kitą su šaltu vandeniu ir ledukais. Įmerkite produktus į karštą vandenį. Pomidorams ar persikams reikės apie 30-ies sekundžių, o vynuogėms pakaks penkių. Ištrauktus produktus įmerkite į šaltą vandenį, tai sustabdys tolimesnio virimo procesą. Produktams atvėsus, paimkite nedidelį aštrų peiliuką ir juo užkabinkite anksčiau padaryto X įpjovimo kraštelius. Odelė turėtų luptis lengvai ir greitai.

REKLAMA


Iš nuluptų pomidorų gaminkite pomidorų pastą, salsą, sriubą, šakšuką ar tiesiog padažą. Nulupę persikus ar vynuoges galite gaminti salotas, džemą, čatnį ar išsikepti pyragą.


2 būdas: skustukas ne tik skutimui

Kitas būdas atrasti naujiems skoniams – skustukas. Su kokybišku skustuku galite ne tik pašalinti viršutinę odelę, bet juo susmulkinti ir visą daržovę - pavyzdžiui, padaryti daržovių kaspinėlius. Morkų, paprikų, cukinijų kaspinėlius galite naudoti salotose, troškiniuose ar apkepuose. Agurkų kaspinėliai idealiai tinka gaivioms salotoms ar gėrimams ruošti.


„Fiskars“ atstovė Lietuvoje Inga Derenkaitė sako, kad renkantis skustuką, svarbu atkreipti dėmesį į jų tipą.


„Galite rinktis tiesų arba Y formos skustukus. Skirtingi būna ir ašmenys: fiksuoti arba lankstūs. Nėra vienos auksinės taisyklės, kuris skustukas geriausias, tai labai individualus pasirinkimas. Bet kalbant bendrai, skustuku fiksuotais ašmenimis, lengviau manevruoti, tai aktualu skutant net ir nelygias daržoves. O jei gamindami mėgstate įvairias tekstūras ir norite ne tik nuskusti, bet ir supjaustyti produktus kaspinėliais, ypač ilgąsias daržoves, pavyzdžiui cukinijas, agurkus ar morkas, tuomet patogesnis bus Y formos modelis“, – pasakoja I. Derenkaitė

REKLAMA


3 būdas: atpjaukite taip, kaip norisi

Net ir mėgstantiems eksperimentuoti ne visada būtina išradinėti dviratį. Kartais geriausias būdas yra tiesiog supjaustyti maistą norimo dydžio gabaliukais ar riekelėmis. Vis dėlto yra produktų, su kuriais tai padaryti sunkiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kiek kartų pomidoras išskydo bandant atpjauti riekelę? Arba, mėginant atriekti duoną, ji susispaudė?


Kartais geriausią rezultatą ir skonį pasiekti galite pasitelkdami būtent tiems produktams skirtais peiliais. Prie tokių galima priskirti pomidorų ir duonos peilius. Jie abu sukonstruoti taip, kad įveiktų kietesnę pomidoro odelę ar duonos plutą, bet nesuspaustų minkštimo.

4 būdas: kam pjauti, jeigu galima kirpti


Žirklės daugiau gaminančio žmogaus virtuvėje yra jau gana įprastas dalykas. Bet ar susimąstėte, kad jos tinka ne tik pakuotėms atidaryti, bet ir maisto produktams karpyti? „Tai ypač aktualu prieskoninėms žolelėms, kurias žirklėmis galima smulkinti tiesiai į patiekalą. Žirklėmis taip pat galima patogiai atsikirpti ir jau pagamintus produktus, pavyzdžiui – picą“, – sako I. Derenkaitė.


5 būdas: ne tik supjaustyti, bet ir susmulkinti


Maistas gali būti labai paslaptingas. Tas pats produktas, supjaustytas skirtingo dydžio gabalėliais, gali atskleisti ganėtinai skirtingus skonius. Tai ypač aktualu prieskoniniams produktams, kurie gamybos procese atiduoda savo skonį ir kvapą. Ko gero geriausias to pavyzdys – svogūnas. Svogūnų ketvirčiai, žiedai, juostelės ir kubeliai skirtinguose patiekaluose atlieka skirtingą vaidmenį.6 būdas: kai susmulkinti negana, sutarkuokite


Kartais susmulkinti negana. Tada į pagalbą imkite tarką. Ji leidžia susmulkinti produktus ir kartu išleisti jų sultis – taip sustiprėja jų skonis. Tai itin aktualu česnakui ir imbierui. Pavyzdžiui, jei patiekalo gamyboje naudosite tarkuotą imbierą, gausite gerokai išraiškingesnį rezultatą, nei naudodami tiesiog susmulkintą imbierą.


Dar vienas būdas atrasti naujų skonių – sutarkuoti užšaldytą bananą. Įdėkite nenuluptą bananą į šaldymo kamerą bent šešioms valandoms, o tuomet sutarkuokite. Gautas banano drožles paskaninkite šokoladiniu kremu ir mėgaukitės gaiviu desertu.