Ant žlugimo ribos atsidūrusios Kinijos NT milžinės vadovas žada atnaujinti darbą

Ant žlugimo ribos atsidūrusios Kinijos NT milžinės vadovas žada atnaujinti darbą


Skolose skęstančiose Kinijos nekilnojamojo turto vystymo milžinės „Evergrande“ vadovas darbuotojams pareiškė tikįs, kad bendrovė „netrukus įveiks tamsiausią akimirką“.


Tuo tarpu Azijos akcijų rinkose kyla panika dėl to, kad konglomeratas gali nebevykdyti savo finansinių įsipareigojimų.


Į bėdą patekusi NT vystymo bendrovė stengiasi nuraminti piktus būsto pirkėjus ir investuotojus, nors jos skolos viršija 300 mlrd. dolerių ir ji svyruoja ties žlugimo riba.


1996 metais bendrovę įkūręs Xu Jiayin laiške darbuotojams rudens vidurio šventės proga pareiškė, kad „tvirtai tiki, jog „Evergrande“ netrukus sugebės įveikti tamsiausią akimirką“, pranešė valstybinis laikraštis „Securities Times“.


Toliau jis teigė, kad „Evergrande“ atnaujins darbus ir gamybą visu pajėgumu, užtikrins pastatų užbaigimą ir „prisiims atsakomybę namų pirkėjų, investuotojų, partnerių ir finansų institucijų atžvilgiu“.


Laiške Xu valstybinės šventės proga taip pat padėkojo darbuotojams už sunkų darbą.


Rytinės prekybos biržose metu, baiminantis bendrovės griūties ir galimos įtakos ekonomikai, krito Honkongo ir Tokijo akcijų vertė, kitos nekilnojamojo turto įmonės taip pat atsidūrė pavojuje.

REKLAMA


Dėl „Evergrande“ krizės prie bendrovės biurų Kinijoje net prasidėjo paprastai retai vykstantys protestai, kurių metu investuotojai ir tiekėjai reikalavo savo pinigų – kai kurie jų teigia, kad bendrovė jiems skolinga milijoną dolerių.


Anksčiau šį mėnesį bendrovė pripažino, kad patiria „didžiulį spaudimą“ ir gali būti nepajėgi įvykdyti savo įsipareigojimų.