V. Zelenskis paragino V. Putiną susitikti karo draskomuose Ukrainos rytuose

V. Zelenskis paragino V. Putiną susitikti karo draskomuose Ukrainos rytuose


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pakvietė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną susitikti derybų karo draskomoje Rytų Ukrainoje, pabrėždamas, kad čia atsinaujinusios kovos kelia pavojų milijonų žmonių gyvybėms.


Pasiūlymas susitikti derybų pateiktas, kai pastarosiomis savaitėmis suintensyvėjo susirėmimai tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų separatistų, kontroliuojančių du regionus šalies rytuose. Kilo susirūpinimas dėl galimo šio ilgalaikio konflikto paaštrėjimo.


Ukrainos vadovas pridūrė, kad Rusijos ir Ukrainos derybininkai aptarė planus keliauti į apkasus, kad įvertintų situaciją.


„Buvo pateiktas pasiūlymas susitikti kontaktinėje linijoje, siekiant kaip galima tiksliau pamatyti ir suprasti situaciją. Ką aš turėčiau suprasti? Aš vykstu ten kiekvieną mėnesį. Pone Putinai!“, – sakė V. Zelenskis.


„Esu pasiryžęs eiti dar toliau ir pakviesti jus susitikti bet kurioje Donbaso regiono Ukrainoje dalyje, kur vyksta karas“, – pridūrė prezidentas.

REKLAMA


Ukraina, Europos Sąjunga (ES) ir JAV neseniai pareiškė susirūpinimą dėl atsinaujinusios įtampos tarp Rusijos ir Ukrainos ir apkaltino Rusiją telkiant tūkstančius karių prie šiaurinės ir rytinės Ukrainos sienų. Teigiama, kad prie Ukrainos sienos yra sutelkta per 100 tūkst. Rusijos karių.


V. Zelenskis teigia, kad Ukraina nori užbaigti konfliktą diplomatinėmis priemonėmis, bet yra pasiruošusi gintis, jei bus užpulta.


„Ar Ukraina nori karo? Ne. Bet ar Ukraina pasiruošusi karui? Taip", - sakė jis.


V. Zelenskis Ukrainos prezidentu išrinktas 2019 metais, pažadėjęs užbaigti konfliktą Rytų Ukrainoje. Prorusiški separatistai ir šalies kariai kovoja nuo 2014 metų, konfliktas nusinešė per 13 tūkst. gyvybių.