Karalienę Elžbietą II „nuliūdino“ iššūkiai, su kuriais teko susidurti princui Harry‘iui ir jo žmonai Meghan

Karalienę Elžbietą II „nuliūdino“ iššūkiai, su kuriais teko susidurti princui Harry‘iui ir jo žmonai Meghan


Karalienę Elžbietą II nuliūdino iššūkiai, su kuriais teko susidurti jos vaikaičiui princui Harry'iui ir jo žmonai Meghan, ir rimtai vertina jų pareiškimus apie rasizmą karališkojoje šeimoje, antradienį teigė Bekingemo rūmai.


„Visa šeima nuliūdinta sužinojusi apie tai, kiek iššūkių Harry'iui ir Meghan kėlė pastarieji keleri metai. Iškelti klausimai, ypač susiję su rase, kelia nerimą“, – teigiama karalienės vardu išplatintame rūmų pranešime.


„Nors kai kurie prisiminimai gali skirtis, jie vertinami labai rimtai ir šeima juos spres privačiai. Harry'is, Meghan ir Archie visuomet bus mylimi šeimos nariai“, – priduriama pranešime.


Bekingemo rūmai patyrė itin daug spaudimo sureaguoti į interviu, kurį pora davė JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey. Jis karališkojoje šeimoje įžiebė krizę, neregėtą nuo dešimtojo dešimtmečio, kai panašų interviu davė Harry'io motina princesė Diana.


Po interviu įsiplieskė diskusijos dėl aukšto rango karališkosios šeimos nario tapatybės, kuris poros prieš pirmojo sūnaus Archie gimimą esą paklausė, kokio tamsumo bus jo oda.

REKLAMA


Meghan, kurios mama yra afroamerikietė, o tėvas – baltasis, interviu taip pat kalbėjo apie kilusias savižudybės mintis, tačiau kreipusis pagalbos, jos nesulaukė.


O. Winfrey, išgirdusi apie įtarimus rasizmu, neslėpė nuostabos, o šis klausimas, anot žiniasklaidos, sukėlė sumaištį Bekingemo rūmuose.


Harry'io tėvas ir sosto įpėdinis princas Charlesas per pirmą viešą pasirodymą po interviu neatsakė į klausimą, kaip jį vertina.


Tyrimų bendrovės „YouGov“ atliktos apklausos, kurioje dalyvavo 4 656 žmonės, rezultatai rodo, kad beveik trečdalis (32 proc.) apklaustųjų mano, jog su pora elgtasi nesąžiningai, tačiau toks pat skaičius žmonių pateikė priešingą atsakymą.