Anglijoje dėl COVID-19 protrūkio įvedamas visuotinis šešių savaičių karantinas

Anglijoje dėl COVID-19 protrūkio įvedamas visuotinis šešių savaičių karantinas


Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pirmadienio vakarą paskelbė apie įvedamą šešių savaičių trukmės karantiną Anglijoje, kurio metu bus uždaromos ir mokyklos. Tokių veiksmų imtasi po COVID-19 atvejų šuolio, dėl kurio Anglijos ligoninėse gali nebelikti laisvų vietų pacientams.


B. Johnsonas pabrėžė, kad JK pirmauja pasaulyje ir yra patvirtinusi dvi vakcinas nuo COVID-19, įskaitant Oksfordo universiteto ir „AstraZeneca“ vakciną, kuria žmonės pradėti skiepyti jau pirmadienį.


Pasak jo, visos prioritetinės žmonių grupės turėtų būti paskiepytos iki vasario vidurio, o šalis esą „persveria kovą su COVID-19 britų žmonių naudai“.


„Bet kol kas, bijau, turime vėl likti namuose, apsaugoti NHS (Nacionalinę sveikatos tarnybą) ir išgelbėti gyvybes“, – sakė B. Johnsonas, pažymėdamas, kad karantinas įsigalios trečiadienio rytą ir galios iki vasario vidurio.


Premjeras sulaukė spaudimo imtis ryžtingesnių veiksmų iš mokslininkų, opozicijos partijų ir JK sudarančių šalių. Anksčiau pirmadienį Škotija paskelbė įvedanti karantiną iki sausio pabaigos.

REKLAMA


Šiuo metu JK vakcinacijos kampanija lenktyniauja su naujos atmainos koronaviruso plitimu ir kyla grėsmė, kad virusas nugalės, perspėjo JK medikai, padidinę nacionalinio pavojaus lygį iki aukščiausio 5-ojo.


Tai reiškia, kad be skubių veiksmų JK sveikatos apsaugos sistemai gresia visiška griūtis per artimiausias tris savaites.


Škotijoje mėnesiui įvedamas visuotinis karantinas


Škotijoje dėl koronaviruso atvejų šuolio įvedamas visą sausį galiosiantis visuotinis karantinas, pirmadienį pranešė pirmoji ministrė Nicola Sturgeon.


„Nusprendėme nuo vidurnakčio (antradienį, 0.00 val. Grinvičo laiku) sausio mėnesiui įvesti teisinį reikalavimą likti namuose, išskyrus svarbius tikslus, – ji sakė šalies parlamentui Edinburge. – Tai panašu į praėjusių metų kovo karantiną.“


N. Sturgeon, vadovaujanti nepriklausomybę palaikančiai Škotijos nacionalinei partijai (SNP), sakė, kad Didžiojoje Britanijoje aptiktas naujos atmainos koronavirusas sudavė „smarkų smūgį“ kovoje su virusu.

REKLAMA


Ji sakė, kad esama „įtikinamų“ įrodymų, kad „naujosios atmainos koronavirusas jau yra atsakingas už beveik pusę visų naujų atvejų Škotijoje“.


„Šiuo metu matome staigaus infekcijų augimo tendenciją ir neperdėdama galiu sakyti, kad esu labiau susirūpinusi dabartine situacija nei bet kuria kita nuo kovo“, – pridūrė ji.


Toks vyriausybės žingsnis padidins spaudimą Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Johnsonui pasekti šiuo pavyzdžiu, atsižvelgiant į naujosios atmainos koronaviruso daromą spaudimą sveikatos priežiūros institucijoms.


Šio pranešimo sulaukta tą pačią dieną, kai Didžioji Britanija pradėjo skiepyti „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina nuo koronaviruso.


Pažadėdamas iki kovo šalyje paskiepyti dešimtis milijonų žmonių, B. Johnsonas stočiai „Sky News“ sakė, kad dėl augančio infekcijų skaičiaus Anglijoje teks sugriežtinti apribojimus.


„Jei pažvelgtumėte į skaičius, nėra jokių abejonių, kad turėsime imtis griežtesnių priemonių ir apie jas paskelbsime tam tinkamu laiku“, – sakė premjeras.


N. Sturgeon Škotijos parlamento nariams sakė, kad skiepijimo naująja vakcina pradžia yra „labai teigiama“.


Ji pabrėžė, kad būtina sustabdyti viruso plitimą, o tam reikalingi dar griežtesni apribojimai.


Vokietija veikiausiai pratęs karantiną


Antradienį vaizdo konferencijos būdu Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir federalinių žemių vadovai susitiks ir aptars koronaviruso krizės valdymą. Prognozuojama, kad šio susitikimo metu bus nuspręsta pratęsti karantiną.Vokietijoje gruodžio 30 d. pirmą kartą paros mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 1 000 ribą, o iš viso COVID-19 pasiglemžė daugiau nei 34 tūkst. žmonių gyvybes.


A. Merkel ir 16 Vokietijos federalinių žemių premjerai susitikime veikiausiai pratęs sausio 10 d. pasibaigiantį karantiną iki mėnesio pabaigos.


„Kadangi užsikrėtimų skaičius vis dar yra pernelyg didelis, būtina pratęsti apribojimus“, – pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.


Savo ruožtu Saksonijos, kurioje fiksuojamas didžiausias užsikrėtimo atvejų skaičius, premjeras Michaelis Kretschmeris tvirtino, kad karantino pratęsimas yra „neišvengiamas“.


Šiuo metu Vokietijoje dauguma parduotuvių, mokyklos, restoranai, kultūros ir pramogų įstaigos yra uždarytos, o švęsti Kalėdas ir Naujuosius metus buvo galima tik mažomis grupelėmis.


Pareigūnų teigimu, švenčių laikotarpio poveikis koronaviruso statistikai nebus žinomas iki sausio vidurio, tačiau šiuo metu turimi duomenys esą kelia daug nerimo.