ES pasirašė sutartį su JK dėl prekybos po „Brexito“

ES pasirašė sutartį su JK dėl prekybos po „Brexito“


Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis trečiadienį trumpos ceremonijos metu pasirašė su Jungtine Karalyste (JK) suderėtą sutartį dėl prekybos po „Brexito“.


Pasirašyta sutartis JK karališkųjų oro pajėgų lėktuvu buvo nuskraidinta į Londoną, kur Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES bendrosios rinkos išvakarėse ją pasirašys JK premjeras Borisas Johnsonas.


Šalių ambasadoriai prie ES pirmadienį Briuselyje patvirtino susitarimą, pasinaudoję procedūra, kuri leido tvirtinimui įsigalioti jau antradienį.


Nors susitarimas preliminariai įsigalios nuo sausio 1 d., jį atgaline data dar turės ratifikuoti Europos Parlamentas, kuris tai veikiausiai padarys vasario pabaigoje.


JK iš ES oficialiai pasitraukė sausio pabaigoje, 2016 m. šalies piliečiams dėl išstojimo nubalsavus referendume. Iki gruodžio 31 d. vidurnakčio galioja pereinamasis „Brexito“ laikotarpis, kurio metu JK vis dar priklauso ES bendrajai rinkai ir muitų sąjungai, laikosi ES įstatymų ir moka įmokas į Bendrijos biudžetą.