Pirmuosius D. Trumpo ir J. Bideno TV debatus stebėjo gerokai mažiau žiūrovų

Pirmuosius D. Trumpo ir J. Bideno TV debatus stebėjo gerokai mažiau žiūrovų


Pirmuosius TV debatus tarp JAV prezidento Donaldo Trumpo ir jo konkurento rinkimuose demokrato Joe Bideno veikiausiai stebėjo gerokai mažiau žmonių nei priešrinkiminius debatus prieš ketverius metus, praneša agentūra „Reuters“.


Specializuotas žurnalas „Hollywood Reporter“ trečiadienį rašė, kad debatus per ABC, CBS, NBC ir „Fox“ kanalus stebėjo 28,8 mln. žmonių, ir tai yra 36 proc. mažiau nei prieš praėjusius rinkimus. Kitų stočių duomenų dar laukiama.


Pirmieji TV debatai tarp D. Trumpo ir Hillary Clinton 2016 metais, anot pranešimo, pritraukė 84,4 mln. žiūrovų, stebėjusių juos per 13 TV stočių. Tai buvo rekordas per 60 metų rinkiminių TV debatų istoriją JAV televizijoje.


D. Trumpo ir J. Bideno debatai antradienio vakarą vyko chaotiškai, per juos netrūko įžeidinėjimų ir asmeninių užsipuldinėjimų. Planuojami dar dveji kandidatų į prezidentus debatai ir vienas jų kandidatų į viceprezidentus susitikimas.


D. Trumpas teigia, kad jam patiko pirmieji debatai su J. Bidenu


JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad jam patiko pirmieji televizijos debatai su demokratų kandidatu į valstybės vadovo postą Joe Bidenu, kurie įvyko antradienį Klivlande (Ohajo valstija).


„Aš tikrai patyriau malonumą, vakar vakare dalyvaudamas debatuose su Miegaliumi Joe (taip D. Trumpas vadina J. Bideną). Verdiktas paskelbtas, ir jie sako, kad mes, mes, visi mes vakar vakare iškovojome įspūdingą pergalę. Aukščiausi reitingai kabelinės televizijos istorijoje“, - teigė Baltųjų rūmų šeimininkas savo rėmėjams Minesotos valstijoje.

REKLAMA


„Praėjusį vakarą aš padariau tai, ką daryti atsisako korumpuota žiniasklaida. Aš patraukiau Joe Bideną atsakomybėn už 47 melo metus, 47 išdavystės metus, 47 nesėkmių metus. Joe Bidenas pernelyg silpnas, kad galėtų valdyti šią šalį“, - pridūrė D. Trumpas.


Antrieji politikų debatai bus surengti spalio 15 d. Majamyje (Floridos valstija), tretieji – spalio 22 d. Nešvilyje (Tenesio valstija).


Jungtinėse Valstijose lapkričio 3 d. įvyks visuotiniai rinkimai. Bus renkami prezidentas ir viceprezidentas, visi 435 Kongreso Atstovų Rūmų nariai ir trečdalis Senato, 13 valstijų gubernatoriai.


J. Bidenas sukritikavo D. Trumpą dėl negebėjimo pasmerkti baltųjų pranašumą propaguojančių asmenų


Demokratų partijos kandidatas į JAV prezidento postą Joe Bidenas trečiadienį sukritikavo savo varžovą, dabartinį šalies prezidentą Donaldą Trumpą dėl negebėjimo chaotiškų debatų metu pasmerkti baltųjų pranašumą propaguojančių asmenų.


„Nėra kito būdo tai apibūdinti: Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas ant debatų scenos atsisakė pasmerkti baltųjų pranašumą propaguojančius asmenis“, – tviteryje rašė J. Bidenas.


Įtemptoje diskusijoje dėl rasizmo ir policijos D. Trumpas buvo spaudžiamas pasmerkti minėtus asmenis ir smurtaujančias grupuotes. Nors jis iš pradžių atsakė „žinoma“, prezidentas didžiąją dalį kaltės dėl šalį siaubiančio politinio smurto suvertė kairiųjų, o ne dešiniųjų pažiūrų grupuotėms.

REKLAMA


„Ką jūs norėtumėte, kad aš pasmerkčiau?“ – klausė D. Trumpas. J. Bidenui pasakius smurtu ir baltųjų pranašumo ideologijos propagavimu kaltinamos kraštutinių dešiniųjų grupuotės „Proud Boys“ (liet. „Išdidūs berniukai“) pavadinimą, D. Trumpas miglotai atsakė: „Išdidūs berniukai – atsitraukite ir laukite.“


J. Bidenas tviteryje vėliau pasidalino įrašu, kuriame nurodoma, kad ši grupė buvo „ekstazės būsenos“, nes ją D. Trumpas paminėjo debatuose ir ji prezidento komentarus įvertino kaip kvietimą apsiginkluoti.


Grupuotės nariai privačiuose socialinių tinklų kanaluose pasveikino D. Trumpo žodžius kaip netiesioginį pritarimą jų smurto taktikoms, o vienas vartotojas teigė, kad grupuotė sulaukė naujų narių antplūdžio, paskelbė laikraštis „The New York Times“.


D. Trumpo rinkimų kampanijos vyresnysis patarėjas Jasonas Milleris laikraščiui sakė, kad prezidentas omenyje turėjo tai, kad „jis norėtų, jog jie užbaigtų savo veiksmus.“ Kanalui „CBS News“ prezidento sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis pareiškė, kad jo tėvas ne taip pasakė.


Pirmuosiuose kandidatų į prezidento postą debatuose nestigo asmeninių atakų ir pertraukinėjimo. D. Trumpui keletą kartų pertraukus J. Bideną, buvęs viceprezidentas pratrūko: „Ar užsičiaupsi pagaliau, žmogau?“