B. Gatesas: pandemija sustabdė pažangą kovoje su skurdu

B. Gatesas: pandemija sustabdė pažangą kovoje su skurdu


Koronaviruso pandemija sustabdė pastaruosius 20 metų fiksuotą pažangą kovoje su skurdu ir ligomis, teigia filantropas ir „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas su žmona.


Billo ir Melindos Gatesų fondo paskelbtoje ataskaitoje parodoma, kad beveik pagal kiekvieną parametrą pasaulis prasčiau kovoja su skurdu ir nelygybe.


Ekstremalų skurdą patiriančių žmonių skaičius dėl koronaviruso pandemijos padidėjo 7 proc., sakoma kasmetinėje fondo ataskaitoje.


Rodiklis, rodantis, kiek žmonių pasaulyje yra paskiepijama nuo įvairių ligų, per pandemiją smuko iki lygio, nefiksuoto nuo XX a. pabaigos. Taigi, pasaulis „per 25 savaites sugrįžo 25 metais į praeitį“, teigiama ataskaitoje.


Duomenys taip pat rodo, kad dėl pandemijos prasidėjusi ekonominė krizė didina nelygybę, nuo kurios labiausiai kenčia moterys, rasinės ir etninės mažumos bei žmonės, kurie ir taip gyvena skurdžiai.


Ataskaitoje, kurią kartu rengė B. ir M. Gatesai, pasaulio šalys raginamos bendradarbiauti kuriant diagnostines priemones, vakcinas ir vaistus, gaminant ligų testus ir paskirstyti visa tai pasaulio gyventojams pagal poreikius, o ne jų finansinę padėtį.