E. Macronui nugarą atsuko dar dalis jo partijos deputatų

E. Macronui nugarą atsuko dar dalis jo partijos deputatų


Vis daugiau parlamentarų atsuka nugarą Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui: antrą kartą per septynias dienas keli jo partijos „Respublika, pirmyn“ (La République en Marche) deputatai paskelbė kuriantys atskirą frakciją Nacionalinėje Asamblėjoje.


Naujai sukurtą frakciją pavadinimu „Veikime kartu“ („Agir Ensemble“) sudaro 17 parlamentarų, Dauguma jų yra iš centro dešinės stovyklos ir E. Macrono partijos. Septyni jų – buvę „Respublika, pirmyn“ frakcijos atstovai. Partija dabar žemuosiuose parlamento rūmuose turi tik 281 mandatą – aštuoniais mažiau už absoliučią 289 vietų daugumą.


Absoliučią daugumą E. Macrono partija prarado jau anksčiau: prieš savaitę atskilo ir prie naujos frakcijos prisijungė pirmoji parlamentarų grupė. Ji reikalauja E. Macrono didelių investicijų į nustekentą sveikatos sistemą ir didesnių įsipareigojimų aplinkos ir socialinių reikalų srityse.


Naujai susikūrusi frakcija „Veikime kartu“ žada „konstruktyviai“ bendradarbiauti su E. Macrono partija ir pasirinktinai remti įstatymų projektus. Prezidento politiniai planai neturėtų nukentėti: E. Macrono partija gali toliau kliautis sąjungininkų liberalų bei nuosaikiųjų konservatorių parama.


E. Macrono kursas per koronaviruso krizę vertinamas labai prieštaringai. Pats prezidentas paskelbė, kad pasimokys iš pandemijos. Vyriausybė savaitės pradžioje pažadėjo didesnius atlyginimus ligoninių personalui bei tobulinti sveikatos sistemos reformą.

REKLAMA


E. Macronas pristatė 8 mlrd. eurų dydžio Prancūzijos autopramonės gelbėjimo paketą


Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienio vakarą pristatė 8 mlrd. eurų dydžio planą, kuriuo bus siekiama atstatyti Prancūzijos automobilių pramonę ir paversti šalį Europos lydere elektromobilių sektoriuje.


E. Macrono teigimu, į autopramonės gelbėjimo paketą įtrauktas 1 mlrd. eurų subsidijoms įsigyjant elektrinius ir hibridinius automobilius. Prezidentas taip pat iškėlė tikslą Prancūzijai iki 2025 m. per metus pagaminti 1 mln. netaršių automobilių.


Pasak E. Macrono, šis valstybės paramos paketas padės padidinti Prancūzijos netaršių automobilių sektorių iki didžiausio Europoje.


Lankydamasis vienoje automobilių gamykloje Šiaurės Prancūzijoje, E. Macronas tikino, kad Vyriausybė kiekvienam elektra varomą automobilį įsigyjančiam gyventojui suteiks 7 000 eurų subsidiją, o bendrovėms – 5 000 eurų subsidiją. Perkant hibridinį automobilį bus suteikiama 2 000 eurų subsidija.


Šios priemonės įsigalios nuo birželio 1 d. Vyriausybė taip pat skirs nuo 3 iki 5 tūkst. eurų gyventojams, norintiems visiškai ar iš dalies pakeisti savo benzinu varomą automobilį į elektrinį.


Pasak E. Macrono, subsidijas galės gauti apie trys ketvirtadaliai prancūzų.


„Iš viso valstybė suteiks kiek daugiau nei 8 mlrd. eurų paramos šiam sektoriui“, – sakė E. Macronas.