Europa turės naujus karalius: „Real“ ir išmesti iš Čempionų lygos

Europa turės naujus karalius: „Real“ ir išmesti iš Čempionų lygos


Tragišką savaitę išgyvenę Madrido „Real“ futbolininkai savo namuose patyrė jau trečią pralaimėjimą iš eilės, o šį kartą tai jiems kainavo ateitį Čempionų lygoje. Amsterdamo „Ajax“ nugalėjo ispanus rezultatu 4 – 1 ir laimėję seriją bendru rezultatu 5 – 3 pateko į ketvirtfinalį.


Rungtynės galėjo prasidėti greitu „Real“ įvarčiu, kai po kampinio besitęsusioje atakoje Raphaelis Varane‘as smūgiu galva sudrebino vartų skersinį.


Neįmuši tu, įmuša tau. Tokia sena futbolo taisyklė greitai pasitvirtino, kadangi 7-ą minutę po klaidos gynyboje „Ajax“ nuskubėjo į greitą puolimą, o Dušano Tadičiaus perdavimo sulaukęs Hakimas Ziyechas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus – 1 – 0.


18-ą minutę R.Varane‘as ir vėl atliko pavojingą, tačiau sudėtingą ir netikėtą smūgį, į kurį vartininkas laiku sureagavo ir jį atrėmė.


Į tai „Ajax“ atsakė žaibiškai. Jau kitą minutę greitos atakos metu preciziškai tikslaus perdavimo sulaukęs ir nuošalės išvengęs Davidas Neresas paguldė vartininką ant vejos ir lengvai nukreipė kamuolį į vartus – 2 – 0.22-ą minutę D.Neresas galėjo dar kartą nuginkluoti vartininką, tačiau greitos kontratakos metu per jį perkeltas kamuolys skriejo šalia tolimojo virpsto. Po minutės jau kitoje aikštės pusėje šalia vartų smūgiavo Viniciusas.Pirmajame kėlinyje „Real“ smarkiai nukraujavo dėl traumų. Prabėgus vos kiek daugiau nei pusvalandžiui jiems teko pakeisti du susitikimo tęsti nebegalėjusius futbolininkus: Viniciusą ir Lucasą Vazquesą.


35-ą minutę Tibo Kortua ir vėl teko gelbėti savo komandą, kadangi gero perdavimo sulaukęs D.Tadičius vos iš kelių metrų atstumo smūgiavo būtent į gerą poziciją užėmusį vartininką. 42-ą minutę gerą prasiveržimą aikštės kraštu surengė ir G.Bale‘as, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.


Antrojo kėlinio pradžioje „Real“ bandė žaisti agresyviai puolime, tačiau tiek Marco Asensio, tiek Karimo Benzemos smūgiai skriejo pro šalį.


Tuo tarpu „Ajax“ ir toliau naudojosi skylėmis Madrido ekipos gynyboje. 51-ą minutę Donny Van De Beekas atliko pavojingą smūgį į vartų plotą, kurį atrėmė vartininkas, po minutės geroje pozicijoje atsidūręs H.Ziyechas smūgiavo netaikliai.

REKLAMA


59-ą minutę geros progos pasižymėti sulaukė aikštės kraštu prasiveržęs K.Benzema, tačiau prancūzas smūgiavo pro šalį. Vos po minutės kitoje aikštės pusėje neprastoje situacijoje atsidūręs H.Ziyechas taip pat smūgiavo netaikliai.


62-ą minutę greitos atakos metu perdavimo šalia baudos aikštelės sulaukęs D.Tadičius galingu smūgiu išvalė voratinklius iš viršutinio „Real“ vartų kampo ir padidino rezultatą iki 3 – 0. Teisėjas dar peržvalgė situaciją VAR pagalba, ar kamuolys atakos metu nebuvo palikęs aikštės, bet galiausiai įskaitė įvartį.


70-ą minutę „Real“ pagaliau sušvelnino rezultatą, kuomet perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs M.Asensio tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą. Vos po poros minučių „Ajax“ pelnė fantastišką įvartį, kuomet baudos smūgį iš itin aštraus kampo realizavęs Lasse Schone pasiuntė „Real“ į visišką nokdauną – 4 – 1.


87-ą minutę H.Ziyechas galėjo dar labiau padidinti rezultatą, tačiau vos iš kelių metrų atstumo apmaudžiai smūgiavo virš vartų.


Tai yra pirmas kartas per pastaruosius devynis sezonus, kuomet „Real“ neįveikė aštuntfinalio barjero ir nežais bent jau Čempionų lygos pusfinalyje. „Ajax“ paskutinį kartą Čempionų lygos ketvirtfinalyje rungtyniavo 2002/03 metų sezone.