Ispanai vis dažniau streikuoja prieš masinį turizmą: šį kartą sukilo keliautojų pamilta Barselona

Ispanai vis dažniau streikuoja prieš masinį turizmą: šį kartą sukilo keliautojų pamilta Barselona


Tūkstančiai žmonių šeštadienį Barselonoje dalyvavo demonstracijoje prieš masinį turizmą ir jo padarinius labiausiai lankomam Ispanijos miestui.


Per protestą, kurio moto buvo „Užteks! Nubrėžkime ribas turizmui“, Katalonijos sostinės gatvėmis, policijos duomenimis, žygiavo apie 2 800 žmonių. Jie skandavo „Turistai, lauk iš mūsų kvartalo“ ir simboliškai restoranų terasas juosė raudonai baltomis stop juostomis.


Šiaurės Ispanijos mieste, garsėjančiame tokiomis lankytinomis vietomis, kaip  Šv. Šeimynos bažnyčia, ir aktyviu naktiniu gyvenimu, pernai pabuvojo daugiau kaip 12 mln. turistų. Nuomos kainos per praėjusį dešimtmetį čia išaugo 68 proc. Prieš dvi savaites miesto valdžia paskelbė, kad nuo 2028 m. uždraus atostogoms skirtų butų nuomą. Tada daugiau kaip 10 000 atostogų apartamentų vėl bus skirti ilgalaikiams nuomininkams.


Pastaraisiais mėnesiais dideli protestai prieš masinį turizmą vyko ir kituose Ispanijos regionuose – Malagoje, Balearuose ir Kanarų salose. Gyventojai skundžiasi dėl įtampos nekilnojamojo turto rinkoje, kurią sukėlė atostogoms skirtų būstų nuoma, taip pat dėl akustinės taršos ir kenkimo aplinkai.


Ispanija yra antra populiariausia atostogų kryptis pasaulyje. Remiantis oficialia statistika, pernai čia apsilankė 85 mln. užsienio turistų.


AFP, ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)