M. Ruttei – tiesus kelias tapti naujuoju NATO vadovu

ELTA / Žygimantas Gedvila


Rumunija pritaria Nyderlandų ministro pirmininko Marko Rutte kandidatūrai į NATO generalinio sekretoriaus postą, taip pašalindama paskutinę kliūtį.


M. Rutte kelyje į šias pareigas, teigiama ketvirtadienį Rumunijos prezidento Klauso Iohanniso kanceliarijos paskelbtame pranešime spaudai.


K. Iohannisas buvo pareiškęs norą kandidatuoti, bet „praėjusios savaitės pabaigoje informavo NATO sąjungininkus, kad atsiima savo kandidatūrą“, sakoma pranešime spaudai.


Rumunijos Aukščiausioji nacionalinės gynybos taryba ketvirtadienį „pasisakė už Rumunijos paramą Nyderlandų ministro pirmininko kandidatūrai“, teigiama jame.


Šis pareiškimas reiškia, kad nebelieka kliūčių M. Ruttei tapti naujuoju NATO vadovu. Rumunija buvo vienintelė NATO šalis, kuri dar nebuvo pritarusi M. Rutte kandidatūrai, o tam reikia vieningos visų 32 valstybių narių paramos. Vengrija ir Slovakija pritarė M. Ruttei po šią savaitę vykusio ES vadovų susitikimo.

REKLAMA


Dabartinio NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kadencija baigsis spalio 1 dieną. Antradienį Vašingtone J. Stoltenbergas sakė: „Manau, akivaizdu, kad esame labai arti susitarimo, sąjungininkams renkant kitą generalinį sekretorių. Ir manau, kad tai gera žinia“.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)