J. Bidenas pasmerkė D. Trumpą: „Pirmą kartą Amerikos istorijoje nuteistas nusikaltėlis siekia prezidento posto“

J. Bidenas pasmerkė D. Trumpą: „Pirmą kartą Amerikos istorijoje nuteistas nusikaltėlis siekia prezidento posto“


JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pareiškė, kad Donaldas Trumpas yra „nuteistas nusikaltėlis“, pirmą kartą istorijoje siekiantis JAV prezidento posto.


81 metų J. Bidenas šį apibūdinimą panaudojo pirmą kartą nuo tada, kai Niujorko prisiekusiųjų teismas nuteisė D. Trumpą už tai, kad jis nuslėpė mokėjęs pinigus pornografinių filmų žvaigždei, kad ši tylėtų.


J. Bidenas savo rinkimų kampanijos donorams Konektikute sakė, kad „pirmą kartą Amerikos istorijoje buvęs prezidentas, nuteistas nusikaltėlis, dabar siekia prezidento posto“. Jis sakė, kad dar pavojingesni yra D. Trumpo išpuoliai prieš JAV teisingumo sistemą, kai buvęs Respublikonų partijos prezidentas svaidosi nepagrįstais kaltinimais, jog byla buvo suklastota.


Prezidentas demokratas sakė, kad jei D. Trumpas, kurį jis įveikė per rinkimus 2020 m., laimės antrąją kadenciją, jis kels dar didesnę grėsmę. J. Bidenas taip pat kritikavo D. Trumpą už jo pasisakymą, kad jei būtų uždarytas į kalėjimą, tai galėtų būti „lūžio taškas“ jo rėmėjams. „Jis sako, kad jei pralaimės, Amerikoje bus pralietas kraujas. Koks žmogus gali taip kalbėti?“, - šalininkams sakė J. Bidenas.  

REKLAMA


Anksčiau vienintelį kartą komentuodamas D. Trumpo nuosprendį penktadienį Baltuosiuose rūmuose J. Bidenas pasakė tik tai, kad niekas nėra aukščiau įstatymų, bet nevadino jo nusikaltėliu. Pasak kai kurių apžvalgininkų, per rinkimų kampaniją J. Bidenas turėtų laikytis atstumo ir nesinaudoti nuosprendžiu puolant D. Trumpą, o susitelkti į politiką.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)