V. Zelenskis ragina greičiau realizuoti JAV 60 mlrd. paramą: turime galimybę stabilizuoti situaciją ir perimti iniciatyvą

EPA-ELTA nuotr.


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, JAV Atstovų rūmams patvirtinus naują pagalbos paketą jo į karą įtrauktai šaliai, ragina skubiai siųsti ginklus jo šaliai.


„Dabar turime galimybę stabilizuoti situaciją ir [perimti] iniciatyvą, todėl mums iš tikrųjų reikia ginklų sistemų“, – sekmadienį JAV transliuotojui NBC sakė V. Zelenskis.


„Kai juos gausime, turėsime galimybę imtis iniciatyvos ir judėti į priekį, kad apsaugotume Ukrainą.“


Paklaustas apie „konkretų karo grafiką“, Ukrainos prezidentas nenorėjo nurodyti, nes esą yra „pernelyg daug veiksnių“. Tačiau jis dar kartą skubiai perspėjo dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino.


„Jei Ukraina žlugs, tuomet Putinas neabejotinai įsiverš į Baltijos šalis, – teigė V. Zelenskis. – Putinas nori sugrąžinti Sovietų Sąjungos įtaką ir tikrai nori atsiimti visas buvusias sovietines respublikas, kurios dabar yra nepriklausomos valstybės; ar jos yra NATO, ar ne, jam nerūpi.“

REKLAMA


V. Zelenskis taip pat paminėjo Lenkiją ir dalis Vokietijos, bet tada jį pertraukė laidos vedėjas, kuris paklausė, kokią didelę grėsmę, jo manymu, Putinas kelia Vakarams: „Manau, kad jis tikrai nori žengti toliau. Jis nori atkurti Sovietų Sąjungą ir sovietų bloką“, – atsakė jis.


Šeštadienį JAV Atstovų Rūmai absoliučia abiejų partijų balsų dauguma patvirtino beveik 61 mlrd. JAV dolerių pagalbos paketą, į kurį taip pat įtrauktos skubiai reikalingos ginklų atsargos gynybai nuo Rusijos.


Manoma, kad būtinas Senato pritarimas yra neabejotinas. Tekste taip pat raginama tiekti ilgojo nuotolio raketų sistemas ATACMS.


DPA, ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)