Brazilijos Amazonijoje – rekordinis gaisrų skaičius

Brazilijos Amazonijoje – rekordinis gaisrų skaičius


Šį mėnesį Brazilijos Amazonijoje užregistruota beveik 3 000 miškų gaisrų – daugiausiai per bet kurį vasario mėnesį nuo 1999 metų, kai pradėti rinkti duomenys.


INPE palydovai užfiksavo 2 940 gaisrų, t. y. 67 proc. daugiau nei 2007 metų vasarį (1 761 gaisras) ir keturis kartus daugiau nei pernai tą patį mėnesį.


„Klimato veiksnys neabejotinai yra esminis šioje anomalijoje“, – agentūrai AFP sakė Amazonijos tyrimų instituto IPAM mokslo direktorė Ane Alencar.


Labiausiai nukentėjo šiaurinė atogrąžų miškų dalis, ypač Roraimos valstija, kurioje yra janomamių čiabuvių rezervatas.


„Matėme, kaip Žemėje fiksuojami... temperatūros rekordai. Kiekvieni metai yra karščiausi ir tai turi įtakos klimato reiškiniams“, tokiems kaip sausros, sakė A. Alencar.


Praėjusiais metais nuo birželio iki lapkričio sausra nusiaubė Brazilijos Amazonę, sukeldama didžiulius gaisrus, nusekindama arba sunaikindama didelius vandens telkinius, niokojo laukinę gamtą ir paveikė milijonus žmonių.


Toks aplinkosauginis „stresas“, sakė A. Alencar, „sukuria visas būtinas sąlygas bet kokiai ugniai virsti dideliu gaisru“, pridurdama, kad kai kurie gaisrai galėjo kilti dėl miškų iškirtimo žemės ūkio reikmėms.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)