Lenkijos parlamentas siekia palengvinti skubiosios kontracepcijos įsigijimą

Lenkijos parlamentas siekia palengvinti skubiosios kontracepcijos įsigijimą


Lenkijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį balsavo už tai, kad būtų palengvinta prieiga prie skubiosios kontracepcijos. Ankstesnė dešiniojo sparno populistų vyriausybė, kuri per spalį vykusius rinkimus buvo išstumta iš valdžios, įtvirtino tvarką, pagal kurią šių tablečių iki šiol buvo galima gauti tik su receptu.


Per aštuonerius metus trukusį konservatyviosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) valdymą Lenkija moterų reprodukcinių teisių srityje žengė žingsnį atgal, nes buvo nusitaikyta į prieigą prie abortų, apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrų ir skubiosios kontracepcijos.


Proeuropietiška koalicija į valdžią atėjo pažadėjusi sušvelninti šiuos suvaržymus ir priėmė teisės akto projektą, kuriuo siekiama pašalinti kliūtis, užtikrinant nevaržomą prieigą prie skubiosios kontracepcijos nuo 15 m. amžiaus.


Tačiau tam, kad šis pakeitimas taptų įstatymu, jį dar turės pasirašyti Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, kuris yra PiS sąjungininkas.


A. Duda nėra viešai kalbėjęs apie tai, ar palaikytų ribojimų sušvelninimą.


Jo padėjėja Malgorzata Paprocka anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad A. Duda „turi abejonių... dėl teisės akte nurodyto amžiaus“, ir pridūrė, jog jis apsispręs tada, kai parlamentas priims atitinkamą įstatymą.

REKLAMA


Praėjusį mėnesį valdančioji koalicija parlamentui taip pat pateikė įstatymo projektą, numatantį liberalizuoti šalyje galiojantį beveik visišką abortų draudimą ir leisti teisėtai atlikti nėštumo nutraukimo procedūras iki 12-tos savaitės.


Parlamente nenustatyta balsavimo dėl šio siūlymo data, tačiau jo laukia sunkumai, nes tokiems pakeitimams pritaria tik dvi iš trijų koalicijos sudėtyje esančių partijų.


Mažesnioji koalicijos partnerė centro partija „Trečiasis kelias“ yra sakiusi, kad pateiks nuosavą įstatymo projektą dėl abortų tvarkos pakeitimo, tačiau tik po to, kai šiuo klausimu bus surengtas nacionalinis referendumas.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)