A. Duda: Ukraina turėtų būti pakviesta į NATO

A. Duda: Ukraina turėtų būti pakviesta į NATO


Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, antradienį Pasaulio ekonomikos forumo Davose kuluaruose susitikęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, pranešė, kad jiedu aptarė, kokios paramos reikia Ukrainai, kad apsigintų nuo Rusijos agresijos. Lenkijos prezidentas taip pat pareiškė, kad NATO turėtų siekti visateisės Ukrainos narystės Aljanse.


„Karo metu tai neįmanoma, bet manau, kad Ukraina turėtų gauti kvietimą įstoti į NATO, tai paskatintų diskusijas šiuo klausimu Aljanso valstybių narių parlamentuose“, – sakė A. Duda. „Šis procesas turėtų judėti į priekį, ir tai nepaprastai svarbu Ukrainos gynėjų moralei“, – pridūrė jis.


Per susitikimą buvo aptartas ir numatomas Lenkijos premjero Donaldo Tusko vizitas į Ukrainą. A. Duda sakė V. Zelenskiui, kad kelis kartus kalbėjosi su naujuoju Lenkijos ministru pirmininku apie Lenkijos užsienio politiką, įskaitant politiką dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą.


„Patikinau prezidentą V. Zelenskį, kad ši politika bus tvirta ir apims visapusišką paramą Ukrainai, tad jis po kelių dienų Kyjive galės ramiai pradėti derybas su ministru pirmininku D. Tusku“, – sakė Lenkijos prezidentas.


​PAP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)