Lenkijos ūkininkai prisijungė prie vežėjų protestų pasienyje su Ukraina

Lenkijos ūkininkai prisijungė prie vežėjų protestų pasienyje su Ukraina


Lenkijos ūkininkai prisijungė prieš vežėjų protestų ir užblokavo dar vieną sienos perėją su kaimynine Ukraina.


Ketvirtadienį ūkininkai pradėjo blokuoti Medykos pasienio perėjimo punktą krovininiam transportui, pranešė naujienų agentūra PAP.


Lengvieji automobiliai, autobusai ir sunkvežimiai, gabenantys humanitarinę paramą ir Ukrainos kariuomenei skirtus krovinius, ir toliau yra praleidžiami, stočiai TVN24 sakė ūkininkų atstovas.


Ūkininkai, be kita ko, reikalauja valstybės subsidijų kukurūzams pirkti ir likvidumo paskolų išsaugojimo.


Dabar visi didieji pasienio perėjimo punktai tarp Lenkijos ir Ukrainos iš esmės uždaryti krovinių gabenimui. Lenkijos krovinių pervežimo bendrovės jau nuo lapkričio 6 d. blokuoja Dorohusko, Hrebenės ir Korčovos perėjas.


Prie Dorohusko punkto, policijos duomenimis, 750 vilkikų laukia 18 km ilgio eilėje. Laukti tenka penkias dienas. Kai daug sunkvežimių vairuotojų prieš tai pasuko Medykos kryptimi, lenkų ūkininkams pradėjus blokadą, čia susidarė 34 km spūstis.

REKLAMA


Lenkijos vežėjai protestuoja prieš pigią konkurenciją iš Ukrainos, kuri esą neigiamai veikia jų verslą. Prieš Rusijos invaziją Ukraina didelę dalį savo prekių eksportavo jūra.


Prasidėjus karui, prekių gabenimas persikėlė į sausumos kelius. ES panaikino prieš tai ukrainietiškų krovinių gabenimui reikalingus transporto leidimus. Dabar blokuotojai reikalauja vėl juos grąžinti.


DPA, ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 09 (2024)

    Savaitė - Nr.: 09 (2024)