Respublikonų senatorius ramina: D. Trumpas neapleis NATO

EPA-ELTA nuotr.


Respublikonų senatorius J. D. Vance‘as užtikrino NATO sąjungininkus, kad jie gali pasikliauti JAV ir ši padėtų, jeigu Aljanso narės būtų užpultos.


Vienas didžiausių buvusio prezidento Donaldo Trumpo rėmėjų Kongrese sako, kad JAV gintų kitas NATO nares ir tuo atveju, jeigu D. Trumpas laimėtų prezidento rinkimus lapkričio mėnesį ir antrą kartą taptų prezidentu.


„Aišku, kad mes mylime savo NATO sąjungininkus ir, manau, kad mes vertiname NATO aljansą, ir tai galioja visam politiniam spektrui“, – J. D. Vance‘as sakė sekmadienį Miuncheno saugumo konferencijos paraštėse.


Anot jo, D. Trumpo ir kitų respublikonų žinutė yra ta, kad, kalbant apie gynybą, Europa turi šiek tiek daugiau pasirūpinti pati savimi.


Jis sakė žurnalistams, kad jei Europa iš tiesų mano, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „kelia egzistencinę grėsmę“, tuomet ekonominės galybės kaip Vokietija turi padaryti daugiau.

REKLAMA


Sekmadienį pasibaigusioje 60-ojoje Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvavo daugiau nei 30 JAV Kongreso narių.


D. Trumpas neseniai pareiškė, kad laimėjęs JAV prezidento rinkimus jis negintų tų NATO valstybių, kurių gynybos išlaidos neatitinka įsipareigojimų.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)