Latvijos užsienio reikalų ministras: Trumpas apie saugumą kalba tą patį, ką Bidenas ir Obama

Latvijos užsienio reikalų ministras: Trumpas apie saugumą kalba tą patį, ką Bidenas ir Obama


Latvijos užsienio reikalų ministras Krišjanis Karinis, komentuodamas galimą Donaldo Trumpo sugrįžimą į Baltuosius rūmus, pareiškė, kad D. Trumpas apie saugumą Baltijos regione kalba taip pat, kaip kiti JAV presizentai, o Ryga bendradarbiaus su bet kuriuo Amerikos vadovu.


„Iš tikrųjų Trumpas kalba tą patį, ką Joe Bidenas, tą patį, ką Barackas Obama kalbėjo prieš jį. Jie visi sakė: prašome investuoti į saugumą! Tik Trumpas kelia klausimą tiesiai šviesiai ir sako: jei jūs nemokėsite, tai aš neateisiu (į pagalbą)!“ – laidoje „TV24 Globuss“ teigė K. Karinis.


Pasak jo, nesmagiai jaustis verčia konkretūs respublikonų lenktynių dėl nominacijos JAV prezidento rinkimuose lyderio pareiškimai apie NATO, Ukrainą ir Rusiją.


„Amerika yra mūsų pagrindinė strateginė partnerė, ir Latvija bendradarbiaus su bet kuriuo JAV prezidentu. Jei kalbėsime konkrečiai apie Trumpą, tai čia galima visaip spekuliuoti... Jo prezidentavimo laikotarpiu padidėjo JAV karinis buvimas Latvijoje, Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Vienas dalykas - komentatorių samprotavimai, o visai kas kita – tai, ką aš prisimenu ir mačiau savo akimis“, – sakė K. Karinis.


Pasak URM vadovo, Latvijos problema yra ne JAV prezidento rinkimai, o karas Ukrainoje.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)