Lėktuvo katastrofos vietoje rastas ir atpažintas J. Prigožino kūnas: kas laukia „Wagner“ grupuotės?

Lėktuvo katastrofos vietoje rastas ir atpažintas J. Prigožino kūnas: kas laukia „Wagner“ grupuotės?


Privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino ir jos karo vado Dmitrijaus Utkino kūnai buvo rasti lėktuvo katastrofos vietoje ir atpažinti, praneša „Unian“.


Reaktyvinis lėktuvas trečiadienio vakarą sudužo Tverės srityje, į šiaurę nuo Maskvos.


Apie tai, kad katastrofos vietoje J. Prigožino palaikai buvo atpažinti, pranešė Kanalas VČK-OGPU socialiniame tinkle „Telegram“, kuris laikomas artimu Kremliui.


„J. Prigožino ir D. Utkino kūnai buvo rasti ir atpažinti. 21 val. 30 min. rasti visų 10 žmonių, skridusių J. Prigožino lėktuvu, palaikai. Pagrindinė oficiali versija – „sprogimas ore“. Į katastrofos vietą išvyko karinio dalinio, kuriame dislokuotos priešlėktuvinės gynybos sistemos, atstovai“, – sakoma „Telegram“ patalpintoje žinutėje.


„Wagner“ vadovo žūtį patvirtino ir šiai grupuotei artimas kanalas „Grey Zone socialiniame tinkle „Telegram“.


Informaciją apie keleivius taip pat patvirtino „Rosaviacija“ – Rusijos federalinė oro transporto agentūra.


Pastaroji paskelbė, kad lėktuvu „Embraer – 135“ (EBM-135BJ) skrido šie keleiviai: Sergejus Propustinas, Jevgenijus Makarianas, Aleksandras Totminas, Valerijus Čekalovas, Dmitrijus Utkinas, Nikolajus Matusejevas ir Jevgenijus Prigožinas.

REKLAMA


Tuo metu įgulos nariai buvo kapitonas Aleksejus Levšinas, antrasis pilotas Rustamas Karimovas ir skrydžio palydovė Kristina Raspopova.


Pasak „Rosaviacijos“, skrydis buvo vykdomas nustatyta tvarka gavus leidimą naudotis oro erdve.


J. Prigožino lėktuvo pilotai nepranešė dispečeriams apie jokias problemas

Pilotai, kurie skrido „Wagner“ vadovui Jevgenijui Prigožinui priklausančiu lėktuvu, dispečeriams nepranešė apie jokias problemas prieš lėktuvui sudūžtant, informuoja naujienų portalas „Unian“.


Apie tai paskelbė kanalas „Baza“ socialiniame tinkle „Telegram“, remdamasis „šaltiniu susipažinusiu su situacija“.


Tai reiškia, kad kritinė situacija lėktuve klostėsi žaibišku greičiu.


Be to, socialiniame tinkle „Telegram“ ėmė plisti nuotrauka, kurioje neva matosi skeveldros lėktuvo fiuzeliaže. Tačiau neaišku, ar šios nuotraukos tikros.


Lėktuvas „Embraer“, kuriuo galėjo skristi privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas ir jos vadai, sudužo trečiadienį Tverės srityje, į šiaurę nuo Maskvos. Aviakatastrofos vietoje buvo rasti 8 kūnai.

REKLAMA


Teigiama, kad anksčiau trečiadienį J. Prigožinas išskrido iš Afrikos į Rusiją.


„Wagner“ kovotojai gali bandyti išvykti iš Baltarusijos į Rusiją

Privačios karinės bendrovės „Wagner“ samdiniai mėgina išvažiuoti iš Baltarusijos į Rusiją pasinaudodami numanoma „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino žūtimi aviakatastrofoje, praneša naujienų portalas „rbc.ua“, remdamasis Ukrainos nacionalinio rezistencijos centro (CNS) duomenimis.


Baltarusijos pogrindžio atstovai skelbia, kad šioje šalyje trečiadienio vakarą vyksta dalies „Wagner“ stovyklų uždarymas. Manoma, kad samdinių transporto priemonės juda link Rusijos sienos, o Baltarusijos specialiosios tarnybos bando jiems sukliudyti išvykti.


Be to, stebėjimo grupė „Belaruski Hajun“ paskelbė, kad trečiadienio vakarą Mačiuliščių aerodrome (Minsko srityje) nusileido Rusijos karinis transporto lėktuvas Il-76. Prieš tai toks lėktuvas ten leidosi tik prieš mėnesį.


Kaip anksčiau skelbta, J. Prigožinui priklausantis privatus lėktuvas „Embraer Legacy 600“ trečiadienį sudužo Rusijos Tverės srityje. Teigiama, kad juo skrido 10 žmonių, o 8 kūnai buvo rasti. Keleivių sąraše įrašytas ir J. Prigožinas.


UNIAN, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)