Britų žvalgyba: paradas Raudonojoje aikštėje liudija Rusijos kariuomenės patiriamas problemas

Britų žvalgyba: paradas Raudonojoje aikštėje liudija Rusijos kariuomenės patiriamas problemas


Gegužės 9-osios Pergalės dienos paradas Maskvoje išryškino Rusijos ginkluotųjų pajėgų logistikos ir strateginės komunikacijos problemas, sakoma Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos atnaujintoje žvalgybos ataskaitoje.


„Kasmetinis Rusijos Pergalės dienos paradas Raudonojoje aikštėje išryškino materialinius ir strateginės komunikacijos iššūkius, su kuriais susiduria penkioliktą mėnesį Ukrainoje kariaujanti kariuomenė“, – rašoma tviteryje paskelbtoje suvestinėje. Pranešama, kad parade dalyvavo daugiau nei 8000 karių, bet dauguma jų buvo iš pagalbinių pajėgų ir karinių mokymo įstaigų kariūnai.


Didžiosios Britanijos žvalgyba pabrėžia, kad iš dislokuojamų reguliariųjų pajėgų vieninteliai dalyvavo geležinkelio kariuomenės ir karo policijos kariai.


Didžiosios Britanijos gynybos ministerija taip pat atkreipė dėmesį, kad vienintelis per paradą Maskvoje parodytas tankas buvo sena T-34 versija iš ceremonijų dalinio. Žvalgybos duomenimis, nepaisant didelių nuostolių Ukrainoje, Rusija galėjo parodyti daugiau šarvuočių. „Tikriausiai valdžios institucijos susilaikė, nes norėjo išvengti vidaus kritikos, kad paradai joms svarbesni už kovines operacijas“, – sakoma pranešime.

REKLAMA


Pasak „Ukrinform“, Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas sakė, kad šių metų paradas Maskvoje buvo trumpiausias nuo 1941 metų. Šiais metais per gegužės 9-osios paradą nepasirodė modernios šarvuotos mašinos, tik iš muziejaus paimtas tankas T-34.


UKRINFORM inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>