Britų premjeras R. Sunakas: auksinė santykių su Kinija era baigėsi

Britų premjeras R. Sunakas: auksinė santykių su Kinija era baigėsi


Britų premjeras Rishis Sunakas paskelbė apie šalies kurso santykiuose su Kinija pasikeitimą. „Vadinamoji auksinė era baigėsi - kartu su naiviu įsivaizdavimu, kad prekyba automatiškai paskatins socialines ir politines reformas“, - sakė jis pirmadienio vakarą pirmojoje savo kalboje apie užsienio politiką.


Kinija kelia sisteminį iššūkį „mūsų vertybėms ir interesams“, kalbėjo R. Sunakas. Ir šis iššūkis tampa vis didesnis, kuo Kinija tampa vis labiau autoritarinė. Kartu premjeras įspėjo dėl retorikos, kaip Šaltojo karo metais.


„Žinoma, kad negalime ignoruoti Kinijos reikšmės tarptautinėms temoms, globaliam ekonominiam stabilumui ar klimato kaitos klausimams“, - pabrėžė R. Sunakas. Didžioji Britanija kartu su sąjungininkėmis JAV, Kanada, Australija ir Japonija esą turi priimti „šią aštrėjančią konkurenciją“.


R. Sunakas, be to, pažadėjo atgaivinti santykius su ES, kad būtų galima kartu spręsti saugumo ir migracijos problemas. Tačiau po „Brexito“ kelio atgal esą nėra. „Man vadovaujant, mes niekada nesiderinsime prie ES teisės“, - pažymėjo jis.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)