Lenkija padidino karinių dalinių parengtį

Lenkija padidino karinių dalinių parengtį


Lenkija padidino kai kurių karinių dalinių parengtį, pranešė vyriausybės atstovas po nepatvirtintų pranešimų, kad į Lenkijos teritoriją nukrito Rusijos raketos.


„Priimtas sprendimas paskelbti kai kurių kovinių padalinių ir kitų uniformuotų tarnybų parengtį“, – po nepaprastojo Nacionalinio saugumo tarybos posėdžio Varšuvoje žurnalistams sakė atstovas spaudai Piotras Mulleris.


Ukraina reikalauja neskraidymo zonos


Lenkijos teritorijoje nukritus raketai ir žuvus dviem žmonėms, Ukraina paragino Vakarus nustatyti neskraidymo zoną. „Prašome uždaryti dangų, nes dangus neturi sienų“, - trečiadienį tviteryje rašė gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.


Tai esą reikalinga, kad būtų galima numušti nekontroliuojamai skriejančias raketas ir taip pat apsaugoti ES ir NATO šalis. „Tai realybė, dėl kurios mes buvome įspėję“, - pridūrė O. Reznikovas.


Ukraina dėl Rusijos oro antskrydžių jau kelis kartus reikalavo tokios neskraidymo zonos. Rusija prieš daugiau kaip aštuonis mėnesius pradėtame kare dabar jau kasdien raketomis apšaudo kaimyninę šalį.                               

REKLAMA


J. Bidenas: „Mažai tikėtina“, kad raketa buvo paleista iš Rusijos


„Mažai tikėtina“, kad raketa, pataikiusi į Lenkijos kaimą netoli sienos su Ukraina, buvo paleista iš Rusijos teritorijos, trečiadienį pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas, remdamasis informacija apie raketos trajektoriją.


Po skubaus susitikimo su pasaulio lyderiais Balyje vykstančio Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimo metu J. Bidenas žurnalistams sakė, kad yra „preliminarios informacijos“, prieštaraujančios prielaidoms, jog raketą, sukėlusią sprogimą Pševoduve, paleido Rusija.


JAV prezidentas pažymėjo, kad incidento tyrimas tebevyksta.


Pasaulio lyderiai „visiškai vieningai“ palaiko NATO narę Lenkiją, jai  atliekant sprogimo tyrimą, sakė J. Bidenas, užtikrindamas, kad „mes tiksliai išsiaiškinsime, kas įvyko“.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)