A. Blinkenas: Vakarai niekada nepripažins Ukrainos teritorijų aneksijos

A. Blinkenas: Vakarai niekada nepripažins Ukrainos teritorijų aneksijos


JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Vakarai niekada nepripažins Rusijos įvykdytos Ukrainos teritorijos aneksijos, kurią jis pavadino Maskvos „velniško plano“ dalimi.


„Mes ir daugelis kitų šalių jau esame visiškai atvirai pasisakę. Mes nepripažįstame – ir niekada nepripažinsime – Rusijos įvykdytos Ukrainos teritorijos aneksijos“, – žurnalistams sakė A. Blinkenas, kai Kremliaus parankiniai pradėjo skelbti pergalę.


A. Blinkenas pakartojo JAV prezidento Joe Bideno grasinimą, kad JAV „privers Rusiją greitai ir skaudžiai susimokėti“ už tai, kad ji vykdo pseudoreferendumus.


„Svarbu prisiminti, kas čia vyksta. Rusija įsiveržė į Ukrainą, užgrobė teritoriją ir vykdo velnišką planą kai kuriose užgrobtose teritorijose, iš kurių iškeldino vietos gyventojus“, – sakė jis.


Kai kurie žmonės deportuojami, o kiti „tiesiog dingsta“, sakė A. Blinkenas.


„Tada jie autobusais atsiveža rusų, įkuria marionetines vyriausybes, rengia referendumą ir bet kuriuo atveju manipuliuoja jo rezultatais, kad galėtų tvirtinti, jog teritorija priklauso Rusijai“, – sakė jis.

REKLAMA


NATO vadovas pasmerkė pseudoreferendumus okupuotuose Ukrainos regionuose

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas antradienį pareiškė, kad Maskvos surengti balsavimai keturiuose okupuotuose Ukrainos regionuose siekiant juos aneksuoti yra „apgaulė“ ir „akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas“.


J. Stoltenbergas tviteryje parašė, kad kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu „ir aiškiai pasakė, kad NATO sąjungininkai tvirtai remia Ukrainos suverenitetą ir teisę į savigyną“.


„Rusijos surengti fiktyvūs referendumai neturi jokio teisėtumo ir yra akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas. Šios žemės priklauso Ukrainai“, – sakė J. Stoltenbergas.


Ukrainos teritorijose baigėsi pseudoreferendumai


Rusų okupantai paskelbė, kad baigėsi keliose Ukrainos teritorijose surengti pseudoreferendumai ir pristatė pirmuosius jų rezultatus. Suskaičiavus pirmuosius balsavimo biuletenius rinkimų apylinkėse Rusijoje, po daugiau kaip 97 proc. iš Luhansko, Donecko, Chersono ir Zaporižios kilusių rinkėjų pasisakė už savo gimtųjų sričių prijungimą prie Rusijos, antradienį pranešė rusų naujienų agentūros.

REKLAMA


Iš rinkimų apylinkių okupuotose teritorijose duomenų kol kas nėra. Balsuoti nuo praėjusio penktadienio vykusiuose fiktyviuose referendumuose buvo paraginti ir Ukrainos pabėgėliai Rusijoje. Manoma, kad Rusija dar šią savaitę gali pradėti beprecedentę aneksijos bangą.


Šių pseudoreferendumų pasaulis nepripažįsta, nes jie surengti pažeidžiant Ukrainos ir tarptautinius įstatymus bei nesilaikant minimalių demokratijos standartų.


Manoma, kad dabar Maskvos paskirtos okupacinės administracijos oficialiai paprašys Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino teritorijas prijungti prie Rusijos. Kremlius pareiškė, kad tai gali būti padaryta greitai.


V. Putinas dar prieš pseudorefendumus pabrėžė, kad šios teritorijos tuomet bus visiškai saugomos branduolinės Rusijos.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)