J. Bidenas: G7 ir NATO šalys privalo išlikti vieningos Rusijos karo akivaizdoje

J. Bidenas: G7 ir NATO šalys privalo išlikti vieningos Rusijos karo akivaizdoje


JAV prezidentas Joe Bidenas, dalyvaujantis Didžiojo septyneto (G7) valstybių viršūnių susitikime Bavarijoje, gyrė Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo lyderystę Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje ir ragino Vakarų šalis išlikti vieningomis.


„Privalome išlikti vieningi“, – J. Bidenas sakė O. Scholzui dvišalio susitikimo metu prieš G7 renginį Vokietijos Alpėse.


Anot J. Bideno, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikėjosi, kad NATO ir G7 kaip nors susiskaldys, tačiau tai neįvyko ir neįvyks.


JAV prezidentas ir Vokietijos kancleris susitiko Elmau pilyje, kur tris dienas vyks G7 (JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos, Kanados, Italijos ir Japonijos) viršūnių susitikimas, kurio pagrindinė tema – Rusijos karas prieš Ukrainą.


„Noriu pagirti jus už aktyvumą, kurį parodėte tapęs kancleriu ir už tai, kokią didelę įtaką turėjote likusiai Europai veikti, ypač dėl Ukrainos“, – JAV prezidentas sakė O. Scholzui.

B. Johnsonas ir E. Macronas mano, kad karo eiga gali pakrypti Ukrainos naudai

REKLAMA


Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį pareiškė, kad egzistuoja tikimybė, jog karo eiga pakryps Ukrainos naudai. Londonas perspėjo nebandyti išspręsti karinį konfliktą šiuo metu, informuoja AFP.


Anot Jungtinės Karalystės vyriausybės atstovo spaudai, sekmadienį Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimo metu Vokietijoje B. Johnsonas ir E. Macronas sutiko, kad šiuo metu Ukrainos ir Rusijos kare yra lūžinis momentas ir Ukraina turi galimybę pakeisti karo eigą savo naudai.


Jungtinės Karalystės premjeras taip pat perspėjo Prancūzijos prezidentą, kad bet kokie bandymai siekti karo pabaigos dabar tik dar labiau prisidėtų prie ilgalaikio nestabilumo.Daugiau >>