J. Bidenas pranešė apie 1 mlrd. JAV dolerių naują karinę pagalbą Ukrainai

J. Bidenas pranešė apie 1 mlrd. JAV dolerių naują karinę pagalbą Ukrainai


JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė apie naują ginklų ir amunicijos paketą Ukrainai, per pokalbį su prezidentu Volodymyru Zelenskiu dar kartą patvirtinęs Vašingtono paramą Kyjivui Rusijos invazijai atremti.


Į 1 milijardo dolerių vertės ginklų paketą įtraukta daugiau artilerijos, pakrančių priešlaivinės gynybos sistemų ir artilerijos bei pažangių raketų sistemų, kurias Ukraina jau naudoja, amunicijos, sakė J. Bidenas.


Per pokalbį telefonu J. Bidenas „dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą, kad Jungtinės Valstijos palaikys Ukrainą, nes ji gina savo demokratiją, ir rems jos suverenitetą bei teritorinį vientisumą neišprovokuotos Rusijos agresijos akivaizdoje“, sakoma pranešime.


J. Bidenas taip pat paskelbė apie 225 milijonų dolerių vertės humanitarinę pagalbą Ukrainai. Pinigai bus skirti maistui, geriamam vandeniui, medicinos reikmenims ir kitoms svarbioms prekėms tiekti.


„Ukrainos žmonių drąsa, atsparumas ir ryžtas ir toliau įkvepia pasaulį“, – sakė J. Bidenas.


V. Zelenskis „dėkingas“ JAV už ginklus Ukrainai ir lyderystę


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis po pokalbio su JAV prezidentu Joe Bidenu trečiadienį pareiškė, kad yra „dėkingas“ už naują Amerikos ginklų paketą Kyjivui.

REKLAMA


„Jungtinės Valstijos paskelbė apie naują mūsų gynybos stiprinimą, naują 1 mlrd. dolerių paramos paketą, – sakė V. Zelenskis vakariniame kreipimesi. – Esu dėkingas už šią paramą, ji ypač svarbi mūsų gynybai (rytiniame) Donbaso regione“.


J. Bidenas anksčiau trečiadienį paskelbė apie 1 mlrd. dolerių vertės ginkluotės paketą Ukrainai, į kurį įtraukta daugiau artilerijos, pakrančių priešlaivinės gynybos sistemų, šaudmenų artilerijai ir pažangių raketų sistemų, kurias Ukraina jau naudoja.


„Taip pat esu dėkingas už (JAV) lyderystę mobilizuojant visų partnerių pagalbą“, – sakė Ukrainos vadovas.


Jis sakė, kad su JAV prezidentu taip pat aptarė „taktinę padėtį mūšio lauke ir kaip paspartinti mūsų pergalę“.


Kyjivas prašo atsiųsti daugiau Vakarų ginklų, kurie padėtų Ukrainai atremti Rusijos invaziją, nes jos kariuomenę turimu ginklų kiekiu Maskvos pajėgos stipriai lenkia.


„Kiekvieną dieną kovoju už tai, kad Ukraina gautų reikiamą ginkluotę ir įrangą, – sakė V. Zelenskis. – Tačiau drąsos, išminties ir taktinių įgūdžių neįmanoma importuoti. O mūsų didvyriai visa tai turi“.

REKLAMA


V. Zelenskis taip pat sakė, kad telefonu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Borisu Johnsonu.


JK premjeras tviteryje pareiškė, kad Londonas remia Kyjivą „iki galutinės pergalės“.


„Vėliau šį mėnesį vyksiantys Didžiojo septyneto ir NATO aukščiausiojo lygio susitikimai bus proga pademonstruoti Vakarų vienybę ir ryžtą remti Ukrainą ilguoju laikotarpiu“, – sakė B. Johnsonas.


Daugiau >>