V. Zelenskis: iki rudens Ukrainoje gali įstrigti iš viso 75 mln. tonų grūdų

V. Zelenskis: iki rudens Ukrainoje gali įstrigti iš viso 75 mln. tonų grūdų


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis perspėjo, kad iki rudens jo šalyje gali įstrigti iš viso 75 mln. tonų grūdų.


Ukraina yra viena didžiausių pasaulyje grūdų eksportuotojų. Po to, kai šalį užpuolė Rusija, pradėta būgštauti dėl galimo pasaulinio grūdų stygiaus. Dabar Ukraina turi milžiniškas grūdų atsargas, kurių negali eksportuoti.


V. Zelenskis sakė žurnalistams, kad šiuo metu deramasi su Jungtine Karalyste (JK) ir Turkija dėl trečiosios šalies karinio jūrų laivyno dalyvavimo užtikrinant ukrainietiškų grūdų eksportą Rusijos dominuojama Juodąja jūra.


Ukrainiečiai Severodonecke „laikosi“, bet rusų yra daugiau


Ukrainos pajėgos „laikosi“ prieš Maskvos karius rytiniame Severodonecko mieste, tačiau jų skaičių viršija „stipresnė“ Rusijos pusė, pirmadienį pareiškė prezidentas Volodymyras Zelenskis.


„Mes laikomės“, bet „jų yra daugiau ir jie stipresni“, – sakė jis žurnalistams Kyjive ir pridūrė, kad Severodoneckas bei kaimyninis Lysyčanskas „dabar yra mirę miestai“.

REKLAMA


Pareigūnas: Mariupolyje galimai prasidėjo choleros protrūkis


Rusai dėl galimo choleros protrūkio įveda karantiną Ukrainos Mariupolio uostamiestyje, praneša transliuotojas BBC, remdamasis šio miesto mero patarėju Petro Andriuščenka.


„Matome, kad miestas yra uždaromas“, – ukrainiečių televizijai „United News TV“ sakė P. Andriuščenka. Pasak jo, mieste okupacinė valdžia vis mini žodį „cholera“.


BBC šių teiginių nepriklausomai patvirtinti negali.


Gegužę po kelis mėnesius trukusio intensyvaus bombardavimo Mariupolis galiausiai krito Rusijos karinėms pajėgoms.


P. Andriuščenka pridūrė, kad Mariupolyje blogėja humanitarinė padėtis, čia stinga maisto ir vandens.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)