Baltieji rūmai: ataka prieš Ukrainą gali prasidėti „bet kada“

Baltieji rūmai: ataka prieš Ukrainą gali prasidėti „bet kada“


Baltieji rūmai antradienį pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi potencialiai atakai prieš Ukrainą, kuri gali prasidėti „bet kada“, ir perspėjo, kad JAV atsakas apims visus variantus.


„Joks variantas neatmetamas“, – žurnalistams sakė spaudos sekretorė Jen Psaki, perspėjusi apie „ypatingai pavojingą situaciją“.


„Dabar esame tokioje stadijoje, kai Rusija gali bet kada pradėti ataką prieš Ukrainą“, – sakė J. Psaki.


JAV valstybės sekretorius A. Blinkenas penktadienį susitiks su S. Lavrovu


Tvyrant didžiulei įtampai Ukrainos konflikte, JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas penktadienį Ženevoje ketina susitikti su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.


Tikslas yra tęsti diplomatinius pokalbius ir įtikinti Rusiją nedelsiant imtis deeskalacijos žingsnių, antradienį sakė aukšta JAV valstybės departamento pareigūnė. A. Blinkenas prieš tai telefonu kalbėjosi su S. Lavrovu. „Per šį pokalbį abu nusprendė, kad būtų prasminga susitikti asmeniškai“, - sakė pareigūnė.

REKLAMA


A. Blinkenas trečiadienį Kijeve susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir užsienio reikalų ministru Dmytru Kuleba. Ketvirtadienį jis vyks toliau į Berlyną, kur, be kita ko, kalbėsis su Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock.


Susitikimas su S. Lavrovu yra proga Jungtinėms Valstijoms išsiaiškinti, kur Maskva ir Vašingtonas gali rasti bendrą kalbą. „Diplomatija nemirė“, - pabrėžė Valstybės departamento pareigūnė.


„Mes dabar esame etape, kai Rusija bet kuriuo metu gali pradėti Ukrainos puolimą“, - įspėjo ji. Derybos tarp JAV ir Rusijos, NATO ir Rusijos Taryboje bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos formate praėjusią savaitę baigėsi be apčiuopiamų rezultatų.


O. Scholzas dar kartą pagrasino Rusijai „dideliais kaštais“ invazijos į Ukrainą atveju


Vokietijos kancleris Olafas Scholzas paragino Rusiją mažinti savo pajėgas pasienyje su Ukraina ir dar kartą įspėjo dėl „didelių kaštų“ invazijos atveju. Atsakydamas į klausimą, ar tai turėtų padarinių ir „Nord Stream 2“ dujotiekiui, O. Scholzas antradienį sakė, „kad viskas diskutuotina, jei įvyks karinė intervencija prieš Ukrainą“. Esą rengiamasi galimai bendrai koordinuotai reakcijai ir kalbamasi su Aljanso partnerėmis.

REKLAMA


Po pokalbio su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu kancleris kartu pasisakė už tai, jog „būtų daroma viskas, kad neįvyktų karinė agresija prieš Ukrainą“. Jis atkreipė dėmesį į praėjusią savaitę prasidėjusius pokalbius tarp Rusijos ir JAV, NATO ir ESBO.


„Mes visi drauge norime konstruktyvių ir stabilių santykių su Rusija“, - pažymėjo O. Scholzas. Šalys taip pat pasirengusios „rimtam dialogui“ dėl saugumo klausimų su Maskva.


O. Scholzas pažymėjo, kad ir toliau sieks pokalbių tarp Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos atnaujinimo.