Austrija skelbia karantiną neskiepytiems gyventojams

Austrija skelbia karantiną neskiepytiems gyventojams


Pirmadienį Austrijoje įsigaliojo neskiepytų asmenų karantinas. Nepasiskiepijusiems asmenims bus leidžiama išeiti iš namų tik apsipirkti būtiniausių prekių, eiti į darbą ar apsilankyti pas gydytoją. Jiems taip pat bus leidžiama bet kada išeiti į lauką pakvėpuoti grynu oru, kad būtų užtikrinta jų fizinė ir psichinė sveikata.


Taip pat bus atliekami netikėti patikrinimai, siekiant užtikrinti reikalavimų laikymosi, o už pažeidimus numatyta bauda iki 1450 eurų.


Užsikrėtimų skaičiai Austrijoje auga. Sekmadienį šalyje buvo užregistruoti 11 552 atvejai, o septynių dienų sergamumo rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, pakilo iki beveik 850.


Iš pradžių apribojimai bus taikomi 10 dienų. Šių priemonių ėmėsi federalinė ir žemių vyriausybės, tačiau kancleris Alexanderis Schallenbergas teigė, kad atskiros žemės gali nustatyti dar griežtesnes taisykles.


Sostinė Viena jau paskelbė, kad įves papildomas taisykles, pagal kurias iš paskiepytų ir pasveikusių žmonių, einančių vakare į restoranus ir į visus renginius, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 25 žmonės, bus reikalaujama atlikti PGR testą.

REKLAMA


Tikimasi, kad nauji apribojimai paskatins žmones skiepytis. Anksčiau sugriežtinus taisykles jau pastebėtas vakcinacijos atvejų augimas. Šiuo metu Austrijoje paskiepyta apie 65 proc. gyventojų.


Be to, Austrijos vyriausybė svarsto galimybę naktį įvesti visuotinę komendanto valandą. Sprendimas dėl šio žingsnio, kuris būtų taikomas visiems, bus priimtas trečiadienį, sekmadienį vakare transliuotojo ORF laidoje ZiB2 sakė Austrijos sveikatos apsaugos ministras Wolfgangas Muecksteinas.


Pasak jo, komendanto valanda prasidėtų nuo 22 val. vakaro.