Lietuvos traukiniai važinėja pagal atnaujintus tvarkaraščius

Lietuvos traukiniai važinėja pagal atnaujintus tvarkaraščius


Į darbą važiuoti traukiniu kviečiantys „Lietuvos geležinkeliai" nuo gruodžio 9 d. pristatė atnaujintus traukinių tvarkaraščius. Jau nuo sekmadienio kasdien įvairiomis kryptimis kursuoja net 12 proc. daugiau traukinių reisų nei iki šiol, keliones pradėjo naujas maršrutas Vilnius–Vilniaus oro uostas–Jašiūnai, o iš Kauno į Vilnių važiuoja naktinis traukinys.


Gruodį keleivių sulaukti pokyčiai – didžiausi per keliolika metų. Sudarant naujus tvarkaraščius „Lietuvos geležinkeliai" siekė, kad kuo daugiau klientų savo kasdienėms kelionėms rinktųsi saugesnę ir ekologiškesnę transporto priemonę – traukinį – todėl naujieji tvarkaraščiai kruopščiai pritaikyti prie dirbančiųjų poreikių. Daugiausiai traukinių važiuoja tokiais grafikais, kad galutinę stotį keleiviai pasiektų prieš 8 val., o į atgalinį traukinį įsėstų 17.30–18 val.


Populiariausiu „Lietuvos geležinkelių" maršrutu Vilnius–Kaunas nuo sekmadienio keliones pradėjo du nauji ekspresai, kuriais bus patogu vykti į darbus didmiesčiuose: Vilnius–Kaunas, išvykstantis 6.20 val. ir 17.50 val., bei Kaunas–Vilnius, išvykstantis 6.35 val., 7.35 val. ir 17.28 val. Šie traukiniai stoja tik vienoje stotelėje – Kaišiadoryse.


Naktinis traukinys Kaunas–Vilnius važiuoja kasdien, iš Kauno išvykta 22.30 val. „Lietuvos geležinkeliai" jau kurį laiką prie didžiųjų renginių Kaune pritaikydavo traukinių tvarkaraščius, įvertinus keleivių potencialą nuspręsta, kad toks traukinys važiuos ne tik renginių dienomis.

REKLAMA


Kryptimi Vilnius–Kaunas–Vilnius važiuoja bene daugiausiai keleivių. Spalį tokias keliones rinkosi net 143 tūkst. klientų, tai yra 41 proc. daugiau nei 2017-ųjų spalį.


Pokyčius pajus ir regioninių krypčių keleiviai. Traukiniais į darbą ir iš jo patogiau gali vykti Marijampolės, Trakų, Panevėžio, Varėnos ir kitų miestų gyventojai.


Kasdien į darbus važiuojantys visų maršrutų keleiviai gali įsigyti „Lietuvos geležinkelių" terminuotus bilietus, su kuriais kelionės kainuoja iki 65 proc. pigiau. Įmonėms „Lietuvos geležinkeliai" siūlo verslo klientų korteles, kurios suteikia galimybę sumokėti už darbuotojų keliones, gauti kelionių ataskaitas ir kt.


Su naujais traukinių tvarkaraščiais galima susipažinti interneto svetainėje www.traukiniobilietas.lt.


Šių metų liepą „Lietuvos geležinkeliai" pristatė ilgalaikę įmonės strategiją 2030. Per artimiausius dvylika metų į traukinius planuojama pritraukti beveik dukart daugiau keleivių – nuo 4,7 mln. 2017 m. iki 8 mln.