Senjorams - nemokamos vairavimo pamokos

Senjorams - nemokamos vairavimo pamokos

Akcijos „Senjorai vairuoja saugiai“ metu pagarbaus amžiaus vairuotojai galės atnaujinti ne tik teorines žinias, bet ir praktinius vairavimo įgūdžius.


Šiandien, gegužės 31 d., Lietuvos miestuose vyksta socialinė akcija „Senjorai vairuoja saugiai“, kuri pakvies vyresnio amžiaus žmones atnaujinti savo vairavimo žinias. Senjorai, norintys dalyvauti socialinėje akcijoje, gali registruotis vairavimo mokykloje savo mieste.


Renginyje dalyvaujančios vairavimo mokyklos Trečiojo amžiaus universiteto studentams savo duris atvers 7 Lietuvos miestuose. Pavyzdžiui, Klaipėdoje rytoj bus atvertos viešosios įstaigos (VŠĮ) „Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro“, Kaune vairavimo mokyklų UAB "ARV-Auto" ir UAB "Kauno Naujamiesčio darbo rinkos mokymo centras", Mažeikiuose – VŠĮ „Mažeikių vairuotojų mokykla“, Panevėžyje - VŠĮ “Panevėžio darbo rinkos mokymo centras“, Šiauliuose – VŠĮ “Šiaulių darbo rinkos mokymo centras“, Ukmergėje – Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos durys. Senjorams už mokymus nereikės mokėti.


„Dalyvauti eisme gera, kai pasitiki savo žiniomis ir jautiesi užtikrintai. Tikimės, kad ši akcija, padėsianti vairuojantiems senjorams atnaujinti savo žinias ir įgūdžius, suteiks jiems komforto jausmą, padės patiems saugiai jaustis kelyje ir prisidės prie visų eismo dalyvių saugumo“, – teigiama Susisiekimo ministerijos (SM) pranešime.

Pranešime teigiama, kad vyresnio amžiaus vairuotojai, palyginti su jaunais, turi nemažai privalumų – jie yra linkę važiuoti atsargiau, nedaryti pavojingų manevrų, taip pat rečiau viršija greitį ar vairuoja apsvaigę. Tačiau praktika rodo, kad senjorai vairuoja rečiau ir mažiau, ypač šaltuoju metų laiku, todėl kartais vairavimo įgūdžiai pasimiršta.

REKLAMA


Sudėtingesnių situacijų jiems taip pat gali sukelti kiek ilgesnis reakcijos laikas, dažniau pasitaikantys sveikatos sutrikimai.


Pirmą kartą Lietuvoje rengiama senjorams skirta vairavimo akcija siekiama paskatinti vyresnio amžiaus žmones, ypač tuos, kurie po ilgesnės pertraukos vėl sėda prie automobilio vairo, pasinaudoti profesionalia vairavimo mokyklų pagalba.


Konsultacijų metu vairavimo mokyklose senjorai galės pasitikrinti vairavimo žinias, susipažinti su naujausiais Kelių eismo taisyklų pakeitimais ir pasitarti su instruktoriais, kaip elgtis kelyje esant skirtingoms situacijoms. Akcijos dalyviai taip pat galės patys atlikti įvairaus sudėtingumo vairavimo pratimus mokymo aikštelėse ir išgirsti instruktorių patarimus.


SM teigimu, panašios akcijos rengiamos ir kitose Europos valstybėse. Pavyzdžiui, Latvija įgyvendino senjorų vairavimo įgūdžių atnaujinimo programą. Projekto sėkmę kaimyninėje šalyje rodo tai, kad pasibaigus šiai akcijai senjorai registravosi ir į mokamas vairavimo mokyklų konsultacijas savo įgūdžiams pagerinti.


Socialinę akciją „Senjorai vairuoja saugiai“ Susisiekimo ministerija organizuoja kartu su Lietuvos vairuotojų rengimo įstaigų asociacija ir Trečiojo amžiaus universitetu.